Pagrindinis meniu
BENDRUOMENĖ » Mokiniams
Kalendorius

« »
P A T K Pn Š S  
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 01 02 03 04 05
Mėnesio įvykiai »  
Pamokų laikas
 I. 08.00 - 08.45
 II. 08.55 - 09.40
 III. 09.50 - 10.35
 IV. 11.00 - 11.45
 V. 12.10 - 12.55
 VI. 13.05 - 13.50
 VII. 14.00 - 14.45

PATVIRTINTA

Vilniaus Žygimanto Augusto

pagrindinės mokyklos direktoriaus

2020 m. vasario 19 d. įsakymu Nr. V-18

 

 

VILNIAUS ŽYGIMANTO AUGUSTO PAGRINDINĖS MOKYKLOS

MOKINIŲ ELGESIO TAISYKLĖS

 

Kiekvienas žmogus, gyvendamas visuomenėje, turi laikytis tam tikrų bendravimo normų, kurios yra privalomos, pavyzdžiui, įstatymai, susitarimai, taisyklės. Jų laikymasis kiekvienam padeda sėkmingai bendrauti kolektyve, siekti užsibrėžtų tikslų ir gyventi harmoningai su savimi ir aplinkui esančiais, jaustis saugiai.

Neužmiršk, kad:

▪ Mokinys – tai žmogus, besimokantis mokykloje, siekiantis įgyti žinių ir kitų gebėjimų, reikalingų dabarčiai ir ateičiai.

▪ Mokytojas – tai žmogus, padedantis mokiniui ugdytis, norintis suteikti žinių ir kitokios patirties, reikalingos mokinio dabartiniame ir tolimesniame gyvenime.

▪ Mokyklos darbuotojas – tai žmogus, kurio dėka mokykloje mokinys yra saugus, mokosi švarioje bei tvarkingoje aplinkoje.

 

TAIGI, JEI TU – VILNIAUS ŽYGIMANTO AUGUSTO PAGRINDINĖS MOKYKLOS MOKINYS, ŠIOS TAISYKLĖS TAU YRA PRIVALOMOS!

 

1. Mokinys turi teisę:

1.1. mokytis Vilniaus Žygimanto Augusto pagrindinėje mokykloje pagal savo gebėjimus ir poreikius, savarankiškai mokytis ir įgyti valstybinius standartus atitinkantį išsilavinimą;

1.2. mokytis savitarpio supratimu grįstoje, psichologiškai ir fiziškai saugioje aplinkoje, turėti higienos reikalavimus atitinkančius mokymosi krūvį ir darbo vietą;

1.3. sulaukęs 14 metų, savarankiškai pasirinkti dorinio ugdymo (tikybos arba etikos) programą;

1.4. gauti geros kokybės švietimą;

1.5. į nešališką mokymosi pasiekimų vertinimą;

1.6. gauti informaciją apie save (pažangumą, lankomumą, elgesį) ir kitą su mokymusi susijusią informaciją;

1.7. į profesinį orientavimą ir švietimo informacinę pagalbą;

1.8. pagal savo pomėgius ir poreikius laisvai pasirinkti mokymo įstaigoje veikiančius būrelius bei juose dalyvauti;

1.9. dalyvauti mokyklos savivaldoje;

1.10. gauti psichologinę, socialinę, pedagoginę, specialiąją pedagoginę, logopedinę, sveikatos priežiūros pagalbą;

1.11. įstatymų nustatyta tvarka ginti savo teises.

 

2. Mokinių pareigos.

2.1. Mokymasis.

2.1.1. Į pamokas mokinys privalo atvykti laiku, t.y. taip, kad iki skambučio pasiektų kabinetą/ patalpą/vietą, kurioje vyks pamoka.

2.1.2. Į pamoką mokinys privalo atsinešti visas tai pamokai reikalingas priemones (vadovėlius, sąsiuvinius, rašiklius ir kitus reikmenis, kuriuos nurodo mokytojas).

2.1.3. Į pamoką mokinys privalo atvykti atlikęs paskirtas užduotis. Mokinys, atvykęs į pamoką neatlikęs užduočių, privalo prieš pamoką paaiškinti mokytojui užduočių neatlikimo priežastis.

2.1.4. Pamokos metu mokinys privalo vykdyti mokytojo nurodytas užduotis (klausytis, rašyti, skaityti, skaičiuoti, pasisakyti, dainuoti, piešti, bėgti ar kitas) ir savo elgesiu netrukdyti mokytojui ir kitiems mokiniams.

2.1.5. Mokinys privalo laiku atlikti mokytojo paskirtas užduotis ir atsiskaityti (taip, kaip nurodė mokytojas). Užduočių atlikimo ir atsiskaitymo laikas gali būti keičiamas, tačiau tik suderinus su mokytoju iš anksto.

2.1.6. Pamokos metu mokiniui draudžiama naudotis mobiliuoju telefonu (jo garsinis signalas turi būti išjungtas), kita technika (pvz., MP3 grotuvu, IPod grotuvu, MP4 grotuvu, garso kolonėle, ausinuku ir kt.) be mokytojo leidimo.

2.1.7. Iš pamokos mokinys gali išeiti tik mokytojui leidus. Pamokos pabaigą paskelbia mokytojas, vadovaudamasis skambučio garsiniu signalu, ir tik tuomet mokinys gali išeiti iš kabineto.

2.1.8. Sportinę aprangą mokinys gali vilkėti fizinio ugdymo pamokose bei sportinių ar kito pobūdžio renginių/ užsiėmimų metu.

2.1.9. Mokinys privalo laikytis saugaus darbo ir elgesio taisyklių atskirų dalykų kabinetuose/ patalpose/ vietose (kiekvieno tokio dalyko mokytojas ar veiklos vadovas supažindina mokinius su šiomis taisyklėmis pasirašytinai).

 

2.2. Lankomumas.

2.2.1. Mokinys privalo reguliariai ir punktualiai lankyti mokyklą.

2.2.2. Mokinys negali praleisti nė vienos pamokos be pateisinamos priežasties.

2.2.3. Jeigu mokinys suserga ar sunegaluoja pamokų metu, jis privalo kreiptis į mokyklos sveikatos priežiūros specialistą. Po apžiūros, esant būtinybei nutraukti mokymosi procesą, mokinys privalo pateikti klasės vadovui ar mokytojui sveikatos apžiūros lapelį, kurį jam išduoda mokyklos sveikatos priežiūros specialistas, ir tik tuomet jis gali būti išleidžiamas iš mokyklos. Nesant sveikatos priežiūros specialisto, mokinys kreipiasi į klasės vadovą arba į tą dieną budintį administracijos atstovą.

2.2.4. Esant būtinybei mokiniui išeiti iš mokyklos anksčiau, vėliau į ją atvykti (dėl vizito pas gydytoją ar kt.) ar išvykti ilgesniam laikui, mokinio tėvai (globėjai / rūpintojai) privalo iš anksto informuoti klasės vadovą ar pateikti mokyklos direktoriui prašymą raštu.

2.2.5. Mokinys pirmąją grįžimo į mokyklą dieną klasės vadovui pateikia tėvų pasirašytą praleistas pamokas pateisinantį dokumentą, jeigu tėvai (globėjai / rūpintojai) nepateisino pamokų el. dienyne.

 

2.3. Kitos bendro buvimo mokykloje taisyklės.

2.3.1. Mokinys privalo laikytis higienos reikalavimų ir į mokyklą atvykti nusiprausęs bei tvarkingai ir švariai apsirengęs, vilkėdamas mokyklinę uniformą. Mokinio apranga ir išvaizda neturi blaškyti kitų mokinių dėmesio pamokų metu.

2.3.2. Mokyklos patalpose mokiniui draudžiama vilkėti striukę, paltą, kepurę, išskyrus atvejus, kai yra administracijos leidimas. Atvykęs į mokyklą, mokinys privalo savo viršutinius drabužius palikti mokyklos rūbinėse arba savo daiktų saugojimo spintelėje.

2.3.3. Mokinys privalo pertraukų metu kabinetuose, koridoriuose, laiptinėse, rūbinėse, bibliotekoje, valgykloje, fizinio ugdymo persirengimo kambariuose ir kitose mokyklos patalpose bei mokyklos kieme laikytis saugaus elgesio taisyklių: nebėgioti, netriukšmauti, nesėdėti ant palangių, nedarinėti langų, nesistumdyti, nežaisti pavojingų sveikatai žaidimų, t.y., mokinys privalo elgtis taip, kad jo elgesys nesukeltų pavojaus tiek jo paties, tiek kitų mokyklos bendruomenės narių sveikatai ir saugumui.

2.3.4. Mokiniui draudžiama skriausti, įžeidinėti (tiek žodžiu ar raštu, tiek fiziniu veiksmu) ar naudoti bet kokio pobūdžio smurtą prieš savo bendraamžius ar kitus mokinius, mokytojus bei mokyklos darbuotojus.

2.3.5. Mokiniui privalu laikytis keturių taisyklių prieš patyčias:

2.3.5.1. Mes nesityčiosime iš kitų.

2.3.5.2. Mes stengsimės padėti tiems, iš kurių tyčiojasi.

2.3.5.3. Mes stengsimės bendrauti su tais, kurie yra atstumti.

2.3.5.4. Jeigu sužinosime, kad iš kažko yra tyčiojamasi, pasakysime suaugusiems ir mokykloje, ir namuose.

2.3.6. Mokiniui griežtai draudžiama vartoti necenzūrinius ir kitus, žeminančius žmones, žodžius.

2.3.7. Mokyklos valgykloje mokinys privalo kultūringai elgtis: mandagiai bendrauti tiek su valgyklos darbuotojais, tiek su kitais mokiniais ar mokytojais; ramiai stovėti eilėje ir nesistumdyti; valgyti prie stalo, pavalgius visada nunešti indus į plovyklą; nusipirkto maisto nesinešti į kitas mokyklos patalpas; netriukšmauti; nemėtyti maisto ir kitaip neteršti valgyklos patalpos; tausoti ir negadinti stalų, kėdžių bei valgymo įrankių.

2.3.8. Mokyklos bibliotekoje mokinys privalo laikytis bibliotekos darbo taisyklių (su jomis mokinys supažindinamas bibliotekoje).

2.3.9. Mokinys privalo tausoti vadovėlius: aplenkti, neprirašyti į juos, neplėšyti. Gavęs vadovėlį, mokinys privalo įrašyti savo vardą, pavardę, klasę ir vadovėliu naudojimosi metus vadovėlyje tam skirtoje vietoje, o jei tokios nėra, vadovėlio paskutiniame puslapyje. Pametęs ar sugadinęs vadovėlį, mokinys atsako mokyklos bibliotekos veiklos apraše numatyta tvarka.

2.3.10. Mokinys, išvykdamas iš mokyklos, privalo atsiskaityti su mokykla: grąžinti į biblioteką visus jam anksčiau išduotus vadovėlius ar kitus spaudinius; grąžinti mokinio pažymėjimą; mokyklos išduotus daiktus (daiktų saugojimo spintelės raktelis ir kita).

2.3.11. Mokinys privalo palaikyti švarą ir tvarką mokykloje bei jos teritorijoje: nešiukšlinti, nespjaudyti, nelipdyti kramtomosios gumos ant stalų, kėdžių ar sienų, nelaistyti vandens tiek koridoriuose, tiek kabinetuose, nestumdyti baldų mokyklos koridoriuose, nepiešti ant stalų, kėdžių ar sienų, nelaužyti medžių ir krūmų, nemindžioti želdynų ir kt.

2.3.12. Mokinys privalo tausoti mokyklos turtą: taupiai naudoti vandenį, elektros energiją ir šilumą, tualetinį popierių bei muilą, neniokoti mokymo priemonių ir kitų koridoriuose esančių baldų (minkštasuolių, suoliukų, stalų ir kt.). Sugadinęs mokyklos inventorių, mokinys atlygina žalą mokyklai (už vaikus, iki jiems sueis 14 metų materialiai atsakingi yra jų tėvai (globėjai/ rūpintojai), o jei vaikai neturi galimybių patys atlyginti žalos, tai ir iki 18 metų už jų padarytą žalą mokyklai turi atlyginti jų tėvai (globėjai/ rūpintojai).

2.3.13. Mokinys privalo tausoti kitų mokyklos bendruomenės narių nuosavybę. Mokiniui draudžiama pasisavinti ne savo daiktus, reketuoti ar reikalauti pinigų, daiktų iš kitų mokinių ar lankytojų. Sugadinęs ar pasisavinęs kitam asmeniui priklausantį daiktą, mokinys kartu su tėvais ar teisėtais jų atstovais atlygina žalą nukentėjusiam asmeniui.

2.3.14. Mokinys, pastebėjęs sugadintą mokyklos turtą, privalo nedelsdamas apie tai informuoti budintį mokytoją ar bet kurį kitą mokyklos darbuotoją.

2.3.15. Mokiniui draudžiama į mokyklą neštis pavojų sveikatai keliančius bei ugdymo procesui nereikalingus daiktus: peilius, degtukus, žiebtuvėlius, sprogmenis ir kitas pirotechnikos priemones, cigaretes ar elektroninius bei kitokius jų pakaitalus, narkotines medžiagas, švirkštus ir kt. Pavojų sveikatai keliančius ir ugdymo procesui nereikalingus daiktus iš mokinio gali paimti bet kuris mokytojas ar mokyklos darbuotojas ir juos privalo atiduoti mokinio tėvams ar teisėtiems jų atstovams.

2.3.16. Mokiniui draudžiama pertraukų metu mokyklos patalpose leisti ir transliuoti muziką, t.y., naudoti grotuvais, garso kolonėlėmis ir kt.

2.3.17. Mokinys privalo rūpintis savo asmeninių daiktų saugumu: nepalikti savo daiktų be priežiūros. Mokykla už be priežiūros paliktus mokinio asmeninius daiktus neatsako.

2.3.18. Mokykloje rastus ne savo daiktus mokinys privalo nedelsdamas perduoti bet kuriam mokyklos darbuotojui.

2.3.19. Mokiniui draudžiama įsinešti į mokyklą ar jos teritoriją rūkalų, alkoholinių gėrimų, vaistų (išskyrus mokinio sveikatai būtinus vaistus), psichotropinių medžiagų, juos turėti, vartoti, platinti, ir laikyti mokyklos patalpose, jos teritorijoje bei įvairių renginių, užsiėmimų, kelionių, kuriuos organizuoja mokykla, metu.

2.3.20. Mokiniui draudžiama mokykloje ir jos teritorijoje filmuoti, fotografuoti bei daryti garso įrašus mobiliuoju telefonu ir kitomis priemonėmis be mokyklos administracijos, mokytojo ar klasės vadovo leidimo. Iš mokinio, pažeidusio šią taisyklę, bet kuris mokyklos darbuotojas turi teisę paimti netinkamai naudotą priemonę ir privalo grąžinti ją mokinio tėvams (globėjams/ rūpintojams).

2.3.21. Mokiniui draudžiama mokykloje ar jos teritorijoje organizuoti nelegalius mainus ar prekybą, juose dalyvauti, žaisti azartinius žaidimus.

2.3.22. Mokiniui draudžiama būti mokykloje ne pamokų ar renginių, užsiėmimų metu be mokytojo ar kito mokyklos darbuotojo leidimo.

2.3.23. Popamokinių renginių/užsiėmimų metu, jeigu juos organizuoja mokykla, mokinys privalo gerbti save ir kitus, nevėluoti į juos, tausoti įstaigos inventorių ir atlyginti už sugadintą turtą, palaikyti tvarką ir švarą renginio/užsiėmimo vietoje, į renginį/užsiėmimą ateiti švariai, estetiškai ir tvarkingai apsirengęs, saugoti ir prisiimti atsakomybę už asmeninius daiktus, vykdyti renginio/užsiėmimo vadovo(-ų) nurodymus, pastebėjus šios tvarkos pažeidimų ar įvykus nelaimingam atsitikimui, gaisrui, vagystei, muštynėms, mokiniui privalu informuoti renginio/užsiėmimo vadovą(-us).

2.3.24. Mokinys privalo mandagiai ir kultūringai elgtis tiek su mokyklos bendruomenės nariais, tiek ir su mokyklos svečiais bei kitais lankytojais.

 

3. Skatinimas.

3.1. Mokiniai skatinami už pasiekimus:

3.1.1. su mokymusi susijusioje veikloje direktoriaus įsakymu:

3.1.1.1. už puikų ir labai gerą mokymąsi Garbės raštu.

3.1.2. su mokymusi nesusijusioje veikloje direktoriaus įsakymu:

3.1.2.1. už aktyvią veiklą mokyklos savivaldoje Padėka;

3.1.2.2. už aktyvią socialinę-pilietinę veiklą (15 ir daugiau valandų per mokslo metus) Padėka;

3.1.2.3. už kilnų poelgį (už suteiktą pagalbą nelaimės atveju, rastus ir grąžintus daiktus ir kt.) Pagyrimo raštu.

3.2. Mokytojo, klasės vadovo, švietimo pagalbos specialisto Pagyrimu ir/ar Padėka žodžiu ir /ar raštu el. dienyne.

3.3. Mokiniai gali būti paskatinami iškart, pamokos, klasės valandėlės metu, renginių metu, pasibaigus pusmečiui, mokslo metams.

3.4. Mokinio kandidatūra gali būti siūloma Mokyklos tarybai dėl mokyklos Garbės Žygimantiečio vardo suteikimo.

 

4. Drausminimas.

4.1. Mokinių elgesio taisyklių pažeidimo samprata.

Mokinių elgesio taisyklių (toliau – MET) pažeidimas yra mokinio pareigų nevykdymas arba netinkamas jų atlikimas dėl paties mokinio kaltės, taip pat darbo, saugos ir sveikatos norminių teisės aktų, kuriais grindžiama mokyklos veikla, susijusi su mokiniu, bei mokyklos nuostatų, darbų organizavimo ir vykdymo taisyklių, instrukcijų reikalavimų nesilaikymas.

4.2. Mokiniui, kuris pažeidžia ir/ar nesilaiko MET, gali būti taikoma:

4.2.1. drausminimo priemonės;

4.2.2. drausminė nuobauda raštu.

4.3. Mokykla remiasi nuostata, kad vaiko ugdymo, lavinimo ir auklėjimo procese vienpusiškas formaliųjų drausminių nuobaudų, tokių kaip pastaba raštu, papeikimas, griežtas papeikimas ar įspėjimas, taikymas negali suformuoti tinkamo ir pageidaujamo mokinio elgesio, todėl šiame dokumente numato ir atitinkamas priemones mokinių drausminimui, kurių tikslas yra nutraukti netinkamą mokinio elgesį, formuoti tinkamą, užkirsti kelią netinkamo elgesio apraiškoms mokykloje.

4.4. Mokinių drausminimui skirtos priemonės ir jų taikymas:

4.4.1. korekcinis pokalbis su mokiniu, kuriame dalyvauja du suaugę mokyklos darbuotojai ir mokinys;

4.4.2. mokinio veiksmų stebėjimas (intensyvesnis nei įprastai);

4.4.3. mokinio veiklos laikinas apribojimas;

4.4.4. mokinio elgesio svarstymas Mokinių elgesio priežiūros komisijos (toliau – MEPK) posėdyje, paskiriant drausminę nuobaudą raštu arba kitos drausminės priemonės taikymą;

4.4.5. pastaba (žodžiu);

4.4.6. pastaba raštu el. dienyne;

4.4.7. neatidėliotinu atveju, kai mokinio elgesys daro žalą ar kelia realų pavojų jo paties ir/ar kitų asmenų gyvybei, sveikatai, saugumui ar turtui, mokyklos darbuotojas, esant Rekomendacijose dėl poveikio priemonių taikymo netinkamai besielgiantiems mokiniams (LR švietimo ir mokslo ministro 2012 m. rugpjūčio 28 d. įsakymas Nr. V-1268) nustatytoms sąlygoms ir siekdamas užtikrinti Mokyklos bendruomenės narių ir/ar aplinkinių saugumą, gali taikyti šias poveikio priemones ar imtis šių veiksmų:

4.4.7.1. pakeisti mokinio ugdymosi vietą;

4.4.7.2. iškviesti mokyklos vadovą ar jo įgaliotą atstovą;

4.4.7.3. panaudoti pagrįstus fizinius veiksmus.

4.4.8. kitos priemonės.

4.5. Mokinių drausminimui skirtas priemones gali taikyti mokyklos administracija, pedagoginis mokyklos personalas, kiti mokyklos darbuotojai mokinio ugdymo, lavinimo ir auklėjimo procese, pertraukų metu ar kitų veiklų metu, kurias organizuoja mokykla.

4.6. MET pažeidimas, už kurį gali būti taikoma drausminė nuobauda raštu, yra toks, kai vienu metu yra visos drausminės atsakomybės sąlygos: mokinio konkreti neteisėta veika (veiksmai ar neveikimas), jos žalingos pasekmės, priežastinis ryšys tarp to mokinio neteisėtos veikos ir jos žalingų pasekmių, mokinio kaltė.

4.7. Drausminių nuobaudų raštu parinkimas.

4.7.1. Drausminė atsakomybė kiekvieno mokinio atžvilgiu turi būti taikoma individualiai, turint tikslą ne tik nubausti pažeidėją, bet ir daryti įtaką jo ir kitų mokinių elgesiui, siekiant sustiprinti nuobaudos auklėjamąją ir prevencinę reikšmę. Drausminė nuobauda raštu turi būti parenkama teisingai, kad ji atitiktų nusižengimo pobūdį. Todėl skiriant drausminę nuobaudą raštu turi būti atsižvelgta į:

4.7.1.1. padaryto nusižengimo sunkumą, jo pasekmes;

4.7.1.2. mokinio kaltę;

4.7.1.3. aplinkybes, kuriomis pažeidimas buvo padarytas;

4.7.1.4. tai, kaip mokinys laikėsi MET anksčiau. Nuobauda turi būti parinkta įvertinus visus šiuos kriterijus, todėl nėra būtina laikytis nuobaudų skyrimo eiliškumo pagal jų griežtumą.

4.8. Terminai skirti drausmines nuobaudas raštu ir jų galiojimas.

4.8.1. Drausminė nuobauda raštu gali būti skiriama tuoj pat, paaiškėjus MET pažeidimui, bet ne vėliau kaip per vieną mėnesį nuo tos dienos, kai pažeidimas paaiškėjo.

4.8.2. Drausminė nuobauda raštu galioja tris mėnesius nuo jos skyrimo.

4.9. Drausminių nuobaudų raštu rūšys ir jų skyrimas.

4.9.1. Pastaba.

4.9.2. Papeikimas.

4.9.3. Griežtas papeikimas.

4.9.4. Įspėjimas:

4.9.4.1. įspėjimas mokiniui gali būti reiškiamas vadovaujantis Drausminių nuobaudų skyrimo tvarkoje numatytais atvejais (Priedas Nr. 1);

4.9.4.2. mokinys, gavęs du įspėjimus, gali būti šalinamas iš mokyklos pagal LR Švietimo įstatyme numatytą galimybę mokyklai priimti tokį sprendimą (straipsnis Nr.29, 10 punktas. Mokykla, dėl objektyvių priežasčių negalinti užtikrinti mokiniui, kuris mokosi pagal privalomojo švietimo programas, psichologinės, specialiosios pedagoginės, specialiosios ar socialinės pedagoginės pagalbos, suderinusi su jo tėvais (globėjais/rūpintojais), Psichologine pedagogine bei Vaiko teisių apsaugos tarnyba, siūlo jam mokytis kitoje mokykloje. 11 punktas. Mokinys Lietuvos Respublikos vaiko minimalios ir vidutinės priežiūros įstatymo nustatytais pagrindais ir tvarka gali būti perkeltas į kitą mokyklą arba jam gali būti skirta kita minimalios ar vidutinės priežiūros priemonė.).

4.10. Drausminę nuobaudą raštu įsakymu skiria mokyklos direktorius, vadovaudamasis MEPK sprendimu ir/arba drausminių nuobaudų raštu parinkimo kriterijais (žr. MET 4.7.) bei skyrimo tvarka.

4.10.1. Mokinį ir jo tėvus (globėjus/rūpintojus) su drausminės nuobaudos raštu skyrimu tą pačią dieną, kai ji buvo skirta, supažindina mokyklos direktorius ar jo įpareigotas asmuo.

4.10.2. Mokinys ir jo tėvai (globėjai/rūpintojai) supažindinami su drausminės nuobaudos raštu skyrimu.

4.11. Mokykla remiasi nuostata, kad už kiekvieną mokinio padarytą MET pažeidimą galima skirti tik vieną drausminę nuobaudą raštu. Tačiau kitų drausminimo priemonių taikymas mokiniui nėra kliūtis jam skirti drausminę nuobaudą, t. y. mokiniui, kuriam už netinkamus veiksmus arba neveikimą yra taikomas, pavyzdžiui, korekcinis pokalbis, mokinio veiksmų stebėjimas, pastaba žodžiu ar tam tikros mokinio veiklos laikinas apribojimas, už tas pačias netinkamas veikas, esant drausminės atsakomybės pagrindui, gali būti dar skiriama ir drausminė nuobauda raštu. Be to, skyrus drausminę nuobaudą raštu, mokinys gali netekti skatinimo priemonių, jis gali būti įpareigotas atlyginti mokyklai ar nukentėjusiam (-iems) asmeniui padarytą turtinę žalą ir visa tai negali būti traktuojama kaip dvigubos drausminės nuobaudos taikymas.

 

5. Baigiamosios nuostatos.

5.1. Esant būtinybei, paliekama teisė mokyklos administracijai šias taisykles papildyti ar keisti.

5.2. MET tvirtinamos direktoriaus įsakymu, pritarus Mokyklos tarybai.

5.3. MET taisyklių laikymosi sutarties nuostata ir švietimo santykiai prasideda nuo mokinio pirmos mokymosi dienos, prieš tai mokinio tėvams ar teisėtiems jų atstovams pasirašius mokymo sutartį su mokykla, ir baigiasi pasibaigus šiai sutarčiai.

5.4. Už MET įgyvendinimą atsako mokyklos direktorius, MET vykdymą prižiūri mokytojai, klasių vadovai.

5.5. MET skelbiamos mokyklos interneto svetainėje www.augusto.vilnius.lm.lt.

 

 

Drausminių nuobaudų skyrimo tvarka

 

 

© Vilniaus Žygimanto Augusto pagrindinė mokykla. Visos teisės saugomos.