Pagrindinis meniu
Pradinis
Kalendorius

« »
P A T K Pn Š S  
28 29 30 01 02 03 04
05 06 07 08 09 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 01
Mėnesio įvykiai »  
Pamokų laikas
 I. 08.00 - 08.45
 II. 08.55 - 09.40
 III. 09.50 - 10.35
 IV. 10.55 - 11.40
 V. 12.00 - 12.45
 VI. 12.55 - 13.40
 VII. 13.50 - 14.35

 

 

 

 

 

 Skelbiame 5-8 klasių mokinių tėvų registraciją į individualias konsultacijas su dalykų mokytojais, mokyklos vadovais bei pagalbos specialistais

 

Konsultuotis kviečiame 5-8 klasių tėvelius su savo vaikais, jei manote, kai tai yra tikslinga. Konsultuotis galite ne tik su dalykų mokytojais, bet ir mokyklos vadovais ar pagalbos specialistais.

 

 

Konsultacijos vyks 2016 m. gruodžio 8 dieną nuo 16.00 iki 18.00 val. Vilniaus Žygimanto Augusto pagrindinėje mokykloje, Šeškinės g. 25. Kabinetai bus nurodyti registracijos lentelėje (D stulpelis).

Konsultacijų metu galima aptarti mokinio ugdymo(si) procesą, elgesio klausimus, sutarti dėl abipusio bendradarbiavimo. Konsultacijai vienas dalyko mokytojas ar kitas darbuotojas gali skirti penkiolika minučių, todėl, kad pokalbis būtų konstruktyvus, prašome registruotis iš anksto.

Registruotis į konsultaciją galite patys komentuodami „Google skaičiuoklės“ langelį pas konkretų mokytoją pasirinkdami konkretų laiką arba užpildydami kitą registracijos formą pagal atsiųstą nuorodą (galite rinktis patogesnę).

Mokytojų konsultavimo užimtumo grafiką bei registruotis patiems galima čia:

 

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1VezpjP8cQHFZmk19NL__kroObZaGzAv0O_fWgcVxARU/edit?ts=5836ec75#gid=0 ,

arba:

https://docs.google.com/forms/d/1hEkBGDTMrLh5CuhTbai2-w4dcc-u-Bzb0G2gSLNXJh0/edit

 

Registruodamiesi nurodome mokinio vardą, pavardės pirmą raidę bei klasę.

Konsultacijos vykdomos vykdant metinį veiklos planą pagal tėvų pageidavimus.

 

 

 


 


Lapkričio 17-ąją dieną 7-ųjų — 8-ųjų klasių moksleiviai (gailestingumo darbų akcijos dalyviai), lydimi technologijų mokytojos Daivos Vaičiūnienės ir tikybos mokytojos Rūtos Endrijaitytės, dalyvavo Aušros Vartų Gailestingumo Motinos atlaiduose.

 

Daugiau skaitykite ir nuotraukas žiūrėkite čia

 

 


 

7 klasių mokinių darbų paroda „Gyvojo pasaulio atpažinimo raktai“

 

Vienas iš aktyviųjų mokymo metodų – mokinių praktinė veikla. Ji ugdo mokinio kritinį mąstymą, savarankiškumą, skatina mokinio ir mokytojo bendradarbiavimą, norą geriau pažinti supančią aplinką, taikyti įgytas žinias praktiškai.

7 klasių mokiniai tyrinėjo, fiksavo, analizavo savo giminės (šeimos) ir medžių lapų išorinius požymius ir padarė darbų parodą.

 

Biologijos mokytoja metodininkė Ramunė Kazlauskienė

 

 

Nuotraukas žiūrėkite čia

 

 


Nuotraukas žiūrėkite čia

 

 

 


Tarptautinė tolerancijos diena

 

 

Kaip ir kiekvienais metais, Tarptautinė istorinio teisingumo komisija kvietė kartu paminėti lapkričio 16-tąją — Tarptautinę tolerancijos dieną. Šiemet tolerancijos dienos simbolis — paukštis, kaip meilės, tyrumo ir taikos simbolis.

1-4 kl. ir spec. klasių mokiniai bei mokytojos visą savaitę dalyvavo tolerancijos dienos minėjimo veiklose: klasių vadovės, dorinio ugdymo mokytojos su vaikais kalbėjo apie toleranciją, žiūrėjo vaizdinę medžiagą. Mokiniai buvo raginami prisijungti prie akcijos „Vilkiu baltai — esu tolerantiškas“ ir kviečiami lapkričio 16-tąją į mokyklą ateiti vilkint baltus drabužius ar turint baltą aprangos akcentą. 1-2 kl. ir spec. klasių mokiniai dekoravo „Tolerancijos paukščius“, o 3-4 kl. mokiniai rašė laiškus tema „Esu tolerantiškas“. Vaikų darbai yra ekponuojami klasėse bei stende cokoliniame aukšte „Skrydis už toleranciją“.

Pradinio ugdymo mokytoja Virginija Lučunienė kvietė visus 1-4 kl. ir spec. klasių mokinius į sporto salę pavažiuoti „Tolerancijos traukiniu“ ir kartu paskanduoti, padainuoti skautiškas dainas bei prisiminti tolerancijos principus.

Tarptautinės tolerancijos dienos veiklas organizavo socialinė pedagogė D.Leščinskienė.

 

 

Nuotraukas žiūrėkite čia

 

 


Spalio 21 d. 8b ir 8c klasių mokiniai su technologijų mokytoja Daiva Vaičiūniene ir tikybos mokytoja Rūta Endrijaityte apsilankė Kūdikių namuose Žolyno g. Jau ketvirtus metus sėkmingai tęsiamas projektas, šiemet pavadintas „Nepamiršk manęs“. Moksleiviai mezga vaikams pirštinytes, kojines, kepurytes ir su lauktuvėmis aplanko be tėvų gyvenančius mažylius.

 

Mokinių įspūdžius skaitykite ir nuotraukas žiūrėkite čia

 

 


   

Patyčios — itin paplitusi problema tarp mokyklinio amžiaus vaikų. Pagrindinė priežastis yra ta, kad daugelis besityčiojančių bando save parodyti „kietais“, viršesniais ir tam naudoja fizinį ar emocinį kito žalojimą. Patyčių pasekmės būna TIK neigiamos: vaikai pradeda vengti vietų, kur iš jų tyčiojamasi, bėga iš pamokų, tampa irzlūs, užsidarę bei ima nepasitikėti savimi.

Nors literatūros šia tema tikrai nemažai, bet džiugu pasiūlyti lietuvių autorių K.Petrylos ir V.Medinecko-Ironvyto 2016 m. išleistą knygą „Vagis mokykloje“, kurią rekomenduotume paskaityti mokiniams, paliestiems patyčių problemos. Knygoje dėliojami vidurinės mokyklos pastumdėlio, šešiolikmečio paauglio gyvenimo vingiai, aiškiai atskleidžiant jo jausmus, išgyvenimus, sąlygotus patiriamų patyčių bei puslapis po puslapio nagrinėjant ir pateikiant daugybę pasitikėjimą keliančių sprendimų! Autoriai paliečia ir kitas jaunimui aktualias temas: mokymosi sunkumus, įvertinimo svarbą, draugystę, socialinius tinklus, žalingus įpročius, pirmą meilę ir kt.

Knygą rekomenduoja ir vieną egzempliorių mokyklos bibliotekai dovanoja socialinė pedagogė Dovilė Leščinskienė.

 

 


Spalio 20 dieną 7c klasės mokiniai Orinta Dzemionaitė, Erika Ilkevič, Evelina Šeštokaitė, Augustas Kanapickas ir Gytis Šiupelis dalyvavo vokiečių kalbos konkurse „Mes — geriausi draugai“. Šis konkursa yra respublikinio Goethe`s instituto projekto „Vokiečių kalbos mokymasis kitaip. Vadovėlis Beste Freunde Lietuvoje“ renginys vokiečių kalbos dienai paminėti. Konkursas vyko Vilniaus Petro Vileišio progimnazijoje.

 

Sveikiname

Eveliną Šeštokaitę,

Diktanto meistro konkurse užėmusią

II-ąją vietą.

 

 

Mokinius ruošė vokiečių kalbos mokytoja Eglė Karmonienė.

 

Nuotraukas žiūrėkite čia

 

 


2016 spalio 17 – 21 dienomis mokykloje yra minima ES programavimo savaitė.

 

Pirmadienį mokyklos mokytojai stebėjo Mokytojo TV tiesioginę vaizdo transliaciją „Kaip būti saugesniam internete: tapatybės vagystės, piratavimas, interneto etiketas“.

 

Antradienį mokytojos V. Trojan ir D. Misiūnienė kartu su 6d, 7c, 8c klasės mokiniais stebėjo „Google“ organizuojamą e-pamoką „Karjera nuolat besikeičiančiame technologijų pasaulyje“.

 

Trečiadienį vyks mokytojos V.Trojan organizuojama diskusija - pamoka 301 kab. 5 - 8 klasių mokiniams „Kas yra programavimas? Ką galiu sukurti jau dabar? Žaidimų kūrimas”.

 

Visą savaitę mokykloje vyksta IT konkurso „Bebras“ treniruotės.

 

 


 


   

Dovanos bibliotekai

 

Vaikui šiame pasaulyje yra saugiausia su gera ir gražia knyga rankose. Prasidėjus mokslo metams uoliausi knygų bičiuliai rinkosi į mokyklos biblioteką pasidalinti vasaros, perskaitytų knygų įspūdžiais ir padovanojo perskaitytų, įdomių knygų. Ačiū Deividui Gulbinovič, Martai Jusionytei, Justei Rastenytei ir daugeliui kitų, kurių nepaminėjau.

 

Bibliotekos vedėja

 


 

Ugdymas karjerai

 

 


Rugsėjo 29 d. ir spalio 13 d. mūsų mokyklos 8-tų klasių mokiniai dalyvavo ugdymo karjerai pamokoje „Grafitti — riba tarp meno ir vandalizmo“, kurią vedė Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Jaunimo reikalų skyriaus meninių projektų koordinatorė K.Jodkaitė. Paskaitą sudarė dvi dalys: teorinė ir praktinė. Teorinės dalies metu mokiniai buvo supažindinti su grafitti atsiradimo istorija, stilių įvairove, piešimo technika. Lektorė pasidalino savo asmenine patirtimi, pasiekimais ir karjeros vingiais. Praktinėje dalyje mokiniai turėjo galimybę ant pasirinkto paviršiaus (marškinėlių, rankinės ir pan.) išbandyti grafitti techniką ir nusipiešti norimą paveikslėlį.

 

Ugdymo karjerai pamoką—susitikimą organizavo socialinė pedagogė Dovilė Leščinskienė.

 

Nuotraukas žiūrėkite čia

 

 

 


Koks gražus gali būti ruduo, sugėręs praėjusios vasaros šviesą ir šilumą — ryškus, gyvastingas, džiuginantis spalvomis ir brandos pilnatve... Koks nykus gali būti ruduo, atšiauria žvarba geliantis sąnarius, širdį ir sielą, nepaliekantis vilties savo pilkumu... Tik nuo mūsų pačių priklauso, ar mūsų dienos švies kaip šermukšnių ar kadagių uogos saulės nutviekstoje laukymėje, ar sunkiu debesų švinu užguls mintis ir žvilgsnį...

1-4 pradinių ir spec.klasių mokiniai kartu su savo mokytojomis dalyvauja gamtosaugos projekte: „Švarus pasaulis — graži aplinka“.

 

Rugsėjo mėnesį — „Mes saugome gamtą — mes gamtos bičiuliai“ — mokiniai piešė, aplikavo šia tema susijusius piešinius, gamino įvairius darbelius. 3a, 4a ir 4b klasių mokiniai sodino kaštonus.

 

Nuotraukas žiūrėkite čia

 

 


Žygimanto Augusto pagrindinės mokyklos 7-8 klasių mokiniai sveikina

mokytojų dienos proga surengdami darbų parodą  

„Saldi dovana mokytojams“.

 

Būkite sveiki, stiprūs, kantrūs ir ištvermingi – su meile ir pagarba Jūsų mokiniai.

 

 

 

Darbo vadovės Danguolė Pečiukonytė-Juan Font ir Dileta Misiūnienė

 

 


 

 


  „Esame skaitanti ir kultūringa tauta“ — per atidarymą sakė Bibliotekų metų globėja prezidentė Dalia Grybauskaitė. Minint Bibliotekų metus kviečiame skaityti ir siūlome Shefali Tsabary knygą „Sąmoninga tėvystė“. Tai naujoviškas, netradicinis, gal net revoliucinis požiūris į auklėjimą: knyga apie dvasinį bendradarbiavimą su vaikais.

 

 


RUGSĖJO 27-OJI MOKYKLOJE NETRADICINIO UGDYMO — EDUKACINIŲ PROGRAMŲ IR IŠVYKŲ DIENA

 

Šią diena pamokos nevyks. Su mokinių veikla susipažinkite čia:

 

1-4, ir spec. klasės             5-8 klasės

 

Įspūdžiai iš edukacinių išvykų ir progamų: 1a, 1b ir 9/10 spec. klasės   2a ir 2b klasės  6a klasė  7a klasė

7d klasė  8c klasė 

 


Integruotas dorinio ugdymo-menų-technologijų-istorijos projektas

„Kur tavo lobis, ten ir tavo širdis“

 

2016 metų rugsėjo 15-osios dienos 5-ųjų, 7-ųjų, 8-ųjų klasių Kryžiaus kelio akimirkos. Mokinius lydėjo mokytojos: Dalia Šverebienė, Daiva Vaičiūnienė, Liuda Davlevičienė, Virginija Motiejūnaitė ir Rūta Endrijaitytė. Nuotraukų autoriai: Deividas Gulbinovič (8c) ir Kamilė Jurskytė (7d).

 

Mokinių įspūdžius skaitykite ir nuotraukas žiūrėkite čia

 

 


 

 


STEP TĖVYSTĖS ĮGŪDŽIŲ GRUPĖ

ARTIMESNIAM BENDRAVIMUI SU VAIKU

Buvimas tėvais kelia nemažai iššūkių, tačiau to galima mokytis. Svarbu pradėti!

 

Daugiau informacijos rasite: Kvietimas

 

 


SNUKERIO AKADEMIJA KVIEČIA

 

 

 

 


Nors jau baigiasi rugsėjis ir įpusėjo ketvirtoji mokymosi savaitė, kviečiame prisiminti, kokie buvome ir kaip pradėjome 2016-2017 mokslo metus

 

Rugsėjo 1-osios nuotraukos

 


Europos kalbų diena

 

Ar žinote iš kur kilo anglų kalbos žodis „apple“, o ką reiškia pasisveikinimas „čiau“ (ciao)? Į šiuos ir kitus klausimus atsakymų ieškojo 7-ų klasių mokiniai. Rugsėjo 26 dieną minint Europos kalbų dieną, anglų kalbos mokytoja Daiva Riškienė ir vokiečių kalbos mokytoja Eglė Karmonienė pakvietė 7-okus į protų mūšį „Europos kalbų labirintas“. Mokinių komandos atsakinėjo į klausimus apie Europos kalbas. Savo žinias galėjo pasitikrinti ir žiūrovai. Daugiausia teisingų atsakymų pateikė ir I-ąją vietą laimėjo 7a klasės komanda. Nugalėtojai buvo apdovanoti saldžiais prizais.

Dėkojame 4a ir 4b klasių mokiniams, savo darbeliais, skirtais Europos kalbų dienai, papuošusiems salę.

 

Nuotraukas žiūrėkite čia

 

 

 


Kiekvieną Rudens lygiadienį švenčiame rudens Lygės šventę, pabrėždami šiltojo metų laiko pabaigą ir perėjimą į šaltąjį metų laiką. Šiais metais rugsėjo 22 d. Neries krantinėse prie Karaliaus Mindaugo tilto vyko neeilinis reginys, skirtas Baltų vienybės dienai.

 

Daugiau skaitykite ir nuotraukas žiūrėkite čia

 


Akcija „Mes prieš patyčias“

 

Rugsėjo 9 d. 12 val. pradinių klasių (1c, 2c, 3a ir 3c kl.) mokiniai ir mokytojos dalyvavo Švietimo ir mokslo ministrės A.Pitrėnienės bei iniciatyvos „Už saugią Lietuvą“ ambasadorės D.Žeimytės inicijuotoje akcijoje „Mes prieš patyčias“. Mokiniai tiesioginės transliacijos metu galėjo stebėti įkvepiančią N.Vujičičiaus kalbą. Nors pats nuo gimimo turi negalią, ragino jaunimą nepasiduoti, siekti savo tikslo bei skatino kovoti su patyčiomis mokykloje.

Po siužeto peržiūros mokiniams klasėse buvo vedamos diskusijos.

 

Dalyvavimą akcijoje inicijavo socialinė pedagogė pradinėms klasėms D.Leščinskienė.

 

 

 


 

PAPILDOMOJO UGDYMO VEIKLA, SKIRTA MOKINIŲ MENINIŲ GEBĖJIMŲ UGDYMUI, SAVIRAIŠKAI IR FIZINIAM PARENGIMUI (2016-2017 mokslo metai)

 

 

 

 


 

© Vilniaus Žygimanto Augusto pagrindinė mokykla. Visos teisės saugomos.