Pagrindinis meniu
Pradinis
Kalendorius

« »
P A T K Pn Š S  
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 01 02 03 04 05 06
Mėnesio įvykiai »  
Pamokų laikas
 I. 08.00 - 08.45
 II. 08.55 - 09.40
 III. 09.50 - 10.35
 IV. 10.55 - 11.40
 V. 12.00 - 12.45
 VI. 12.55 - 13.40
 VII. 13.50 - 14.35

 

 

 


 

Š.m. vasario 1 d. Vilniaus Žygimanto Augusto mokyklos 1-8, spec. ir lav. klasių mokiniai dalyvauja Gyvenimo Įgūdžių Dienos renginiuose.

 

„JAUSMŲ RAIŠKA PER ŠOKĮ“ - vadovė Ugnė Piaseckienė

„NAMINIAI GYVŪNAI IR JŲ PRIEŽIŪRA“ - vadovės Dalia Matulevičienė ir Edita Pumputienė

„POINT OF YOU“ - treneriai Erikas Bartaševičius ir Rūta Janukėnienė

 

Plačiau apie vykdomas veiklas skaitykite prisegtoje lentelėje.

 

1-4, spec. ir lav. klasės               5-8 klasės

 

 


MOKINIŲ PRIĖMIMAS Į PIRMĄ IR PENKTĄ KLASES 2016-2017 M. M.

 

Priėmimas į 1 klases : 1 kl. 2016-2017 m.m.          Priėmimas į 5 klases:  5 kl. 2016-2017 m. m.

 

 

Priėmimo į 5a klasę tvarkos aprašas

 

 

 


Projektas „Augalai žmogaus gyvenime“.

Edukacinis renginys „Augalai verbose. Tradicijos. Verbų pynimo pradžiamokslis“

 

Vasario 8 dieną šeštų klasių mokinių grupė dalyvavo edukaciniame renginyje, kurį vedė Čekoniškės Verbų muziejaus direktorė, verbų meistrė Janina Norkūnienė. Mokiniai išmoko verbų pynimo technikos pradmenų, nusipynė po verbą. Susipažino su augalais ir jų paruošimo pynimui metodika. Kino filmas „Šokančios Vilniaus verbos“ mokinius supažindino su verbų istorija ir tradicijomis Vilniaus krašte.

Mokiniai šios veiklos dėka padėjo „pirmuosius pamatus“ kūryboje su sausais augalais, patyrė kūrimo ir krašto tradicijų pažinimo džiaugsmą.

 

Projekto koordinatorė ir renginio organizatorė biologijos mokytoja R. Kazlauskienė

 

 

Nuotraukas žiūrėkite čia

 

 


Sausio 27 dieną pradinių klasių mokiniai rinkosi į meninio skaitymo konkursą „Ir knyga mane augina“. Visi mokiniai buvo puikiai pasiruošę, raiškiai deklamavo lietuvių poetų eiles.

 

Sveikiname nugalėtojus!

 

I vieta Auksė Limontaitė 1c kl.
  Urtė Burokaitė 4b kl.
   
II vieta Gustas Grigaliūnas 1a kl.
  Domilė Misiūnaitė 1a kl.
  Vilija Gabriūnaitė 2a kl.
   
III vieta    Luka Fauzetdinovaitė 1b kl.
  Darija Misiūnaitė 4a kl.
  Vakarė Jurkuvėnaitė 4a kl.

 

 

 


Sausio 18 d. mūsų mokykloje vyko geografijos viktorina „Žemės labirintais“, kurioje dalyvavo 6 klasių mokiniai.

Viktorinos tikslas — skatinti domėjimąsi geografijos mokslu, uždaviniai — ugdyti gebėjimą dirbti su geografiniu žemėlapiu, plėtoti mokinių kūrybinius, darbo komandoje bei lyderystės gebėjimus.

Dalyvauti viktorinoje buvo pakviesti 6 klasių mokiniai, kiekvienoje komandoje po 5 mokinius. Pirma užduotis — pristatyti savo komandą, komandos kapitoną bei šūkį. Mūsų mokyklos šeštokai tikrai kūrybingi, sugalvojo įdomius komandų prisistatymus, skandavo savo sukurtus šūkius. Prisistačiusios komandos kibo į darbą .Užduočių buvo įvairių: reikėjo sudėti žemėlapio mozaiką, apibūdinti geografinę sąvoką 3 žodžiais, atspėti, kas yra dėžutėje, ištraukus raidę surašyti lentelėje kuo daugiau žodžių, susijusių su geografijos mokslu. Vis tik lemiamoji užduotis komandoms buvo klausimų turas.

Klasių komandas palaikė žiūrovai. Viktorinoje nugalėtojais buvo pripažintos visos komandos, įveikusios užduotis.

Manome, jog dar kartą įrodėme, jog „geografija — tai įdomu“ ir sutarėme kitais mokslo metais vėl susirungti viktorinoje.

 

Geografijos mokytojos D.Matulevičienė ir E. Pumputienė

 

Nuotraukas žiūrėkite čia

 

 


DŽIAUGIAMĖS IR SVEIKINAME

 

6b klasės mokinę Ievą Urbonaitę,

puikiai sudalyvavusią Vilniaus miesto mokyklų rusų kalbos olimpiadoje ir meninio skaitymo konkurse 6 klasių mokiniams užėmusią III vietą.

 

 

 


Sausio 26 d. mokykloje vyko šeštų klasių mokinių anglų kalbos olimpiada.

Sveikiname nugalėtojus!

 

I vieta Gabija Vaicikauskaitė 6d kl.
II vieta Aleksandr Leonov  6b kl.
III vieta   Jokūbas Šiaučiūnas  6b kl.

 

 

 


Projektas „Augalai žmogaus gyvenime“

 

Sausio 25 d. Aktų salėje vyko 8-tų klasių mokinių renginys „Pažink gyvą aplinką — kultūrinius ir laukinius augalus“. Tai integruoto projekto „Augalai žmogaus gyvenime“ aštuntų klasių mokinių „derliaus“ apžvalga ir pristatymas.

Rudenį mokiniai rinko augalų vaisius ir sėklas, jas kolekcionavo ir pristatė parodoje „Rudeninių augalų vaisių ir sėklų kolekcijos“. Darbo kuratorės biologijos mokytojos R.Kazlauskienė ir R.Kokinienė. Ypatingai kruopščiai, kūrybingai, estetiškai ir gausiai pateiktų darbų autoriai buvo apdovanoti padėkos raštais. Tai 8c klasės mokiniai: Nojus Kalinauskas, Vaidotas Burokas, Dominykas Dambrauskas, Neda Bendžiūtė, Nora Konstancija Devenson, Justė Namiejūnaitė, Dainius Švedas, Edvinas Štaupas, Ieva Jarašūnaitė; 8b klasės mokinė Auksė Mikalauskaitė; 8a klasės mokinės Agata Kučevskytė ir Vėjūnė Čemeškaitė.

Renginio vedančiosios 8c klasės mokinės Karolina Banytė ir Justė Namiejūnaitė dar kartą priminė vaisių sandarą, plitimo gamtoje būdus, cheminę sudėtį ir reikšmę žmogaus gyvenime. Pabrėžė, kad vaisiai ir sėklos — sveikatos ir grožio šaltinis.

8a klasės mokinės Agata Kučevskytė ir Vėjūnė Čemeškaitė pristatė 8 klasių mokinių anketos apie vaisius mitybos racione, rezultatus.

Netrūko ir literatūrinių „inkliuzų“: mįslių, posakių apie vaisius ir sėklas. O 6d klasės mokiniai, vadovaujami lietuvių kalbos mokytojos J.Brikienės, vaizdžiais posmais „pylė aruodą, dėdami grūdą prie grūdo...“.

Paskutinius renginio akordus „sudėjo“ mergaičių ansamblis, vadovaujamas muzikos mokytojos V.Bajarūnienės.

 

Projekto koordinatorė mokytoja R.Kazlauskienė

 

Nuotraukas žiūrėkite čia

 


Sausio 21 d. 7b klasės mokiniai dalyvavo ugdymo karjerai veikloje, e-pamokoje „Saugus internete su Ežiu“, kurią tiesiogiai internetu transliavo „Omnitel“ žinių ir kompetencijų valdymo koordinatorius Rimvydas Jurkuvėnas. Lektorius dalinosi ne tik savo profesine patirtimi, bet su mokiniais kalbėjosi apie interneto saugumo svarbą jauno žmogaus gyvenime, kokios grėsmės tyko elektroninėje erdvėje, kas yra elektroninės patyčios ir kaip jų išvengti. Pamokos metu mokiniai ne tik klausėsi lektoriaus, bet galėjo tiesioginiame eteryje raštu užduoti klausimus, dalyvauti diskusijose.

E-pamoką organizavo socialinė pedagogė, ugdymo karjerai veiklų koordinatorė mokykloje D.Leščinskienė.

 

Nuotraukas žiūrėkite čia

 

 


 

Kelios akimirkos iš skaitovų konkurso

 

O eilėraštis – jis tartum laivas,

Uoste paliktas, baltas ir liūdnas.

( J. Erlickas)

 

Šiuo eilėraščiu apie poetinio žodžio grožį, gyvavimą ir svarbą prasidėjo 5–8 klasių meninio skaitymo konkursas, vykęs mokykloje sausio 18 dieną. Konkursą organizavo lietuvių kalbos mokytoja L.Pumputienė, o vedė 8d klasės mokiniai: Justina Tomaševičiūtė ir Kristupas Ringaitis.

Vertinimo komisijos, kurią sudarė lietuvių kalbos mokytojos, narius maloniai nustebino gausiai susirinkę dalyviai. Ypač sudomino 5a klasės mokiniai. Daugelis iš jų skaitė prozos kūrinius. Skaitovai neklydo, skaitė įtaigiai, o lietuviškas žodis skambėjo natūraliai ir savitai.

 

Konkurso komisijai teko ilgokai diskutuoti, kam skirti prizines vietas. Taigi – mūsų nugalėtojai.

 

I-oji vieta
Domas Lotužys 5a kl.      
mokytoja Jorūnė Didžgalvienė
Karolina Banytė 8c kl. mokytoja Jadvyga Kelertienė
     
II-oji vieta
Rusnė Valiukaitė 6d kl. mokytoja Jovita Brikienė
Diana Grimbovskaja 7c kl. mokytoja Jovita Brikienė
Saulė Zaveckaitė 8a kl. mokytoja Lina Pumputienė
     
III-oji vieta
Viltė Venckutė 5a kl. mokytoja Jorūnė Didžgalvienė
Rugilė Neverauskaitė     
5a kl. mokytoja Jorūnė Didžgalvienė
Matas Terezas 5a kl. mokytoja Jorūnė Didžgalvienė
Teodora Žydelytė 6a kl. mokytoja Liuda Davlevičienė
Kamilė Narbutaitė 6d kl. mokytoja Jovita Brikienė

 

 

 

I–osios vietos laimėtojai atstovaus mokyklai Vilniaus miesto meninio skaitymo konkurse. Linkime jiems sėkmės, o visiems dalyvavusiems skaitovams dėkojame už drąsą ir parodytą iniciatyvą.

 

 

 


Minime 25-ąsias tragiškų Sausio 13-osios įvykių metines ir Laisvės gynimo dieną

 

Sausio 11 d. mokykloje atverta nuotraukų paroda „Jie žuvo už Lietuvos laisvę…“, kurią rengė mūsų mokyklos mokiniai, vadovaujami mokytojos Danguolės Pečiukonytės.

 

Sausio 13 d. 8.00-8.10 val. jau aštuntą kartą mūsų mokykla dalyvavo pilietinėje akcijoje „Atmintis gyva, nes liudija“. Sausio 13 d. ryte mokyklos languose švietė žvakučių liepsna, menanti įvykius prieš 25 metus. Visose klasėse pirmos pamokos pradžioje buvo pagerbti žuvusieji Sausio 13-osios įvykiuose. Mokytojai, tų įvykių dalyviai ir liudininkai, dalinosi savo prisiminimais ir jausmais, kurie kaskart aplanko minint Laisvės gynėjų dieną.

 

Sausio 13 d. 11.00 val. mokyklos Aktų salėje vyko 7 klasių mokinių susitikimas su tragiškų Sausio 13-osios įvykių dalyviais: Virgilijum Kukliu, LDKG štabo bataliono viršila, Žilvinu Marcišausku ir Sigitu Šverebu. Tikybos mokytoja Raimonda Kuklienė, sausio 13-osios įvykių dalyvė, vedė šį renginį ir kalbėjosi ne tik su svečiais, bet ir su mokytojais, mokiniais apie jų jausmus minint Laisvės gynimo 25-metį. Renginio metu skambėjo mokinių atliekamos dainos.

 

Sausio 14 d. 11.00 val. mokyklos Aktų salėje vyko 6-ųjų, 7b, 8c klasių mokinių susitikimas su LR Seimo pirmininkės pavaduotoja I.Degutiene ir Seimo nariu A.Ažubaliu, kurie pasidalijo savo prisiminais apie 1991 m. sausio 13-osios įvykius.

 

Šis Lietuvos laisvės gynimo 25-mečio paminėjimas — dar viena istorijos ir pilietiškumo pamoka, primenanti Laisvės svarbą ir reikšmę mūsų gyvenimui…

 

Nuotraukas žiūrėkite čia

 

 


2015 m. gruodžio 3-ią dieną Žygimanto Augusto pagrindinės mokyklos bibliotekoje lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Jovita Brikienė su 6d ir 7c klasių mokiniais parengė iliustruotų aplankalų „Esu laisvas širdyje“ parodą. (Integruotas istorijos – dailės – lietuvių literatūros projektas „Lietuvos kovų už laisvę ir netekčių istorija“). Mokiniai domėjosi, kaip laisvės sąvoka apibūdinta informaciniuose tekstuose – žodynuose, enciklopedijose; tautosakoje – rinko dainas ir pasakas; skaitė ir užrašė eilėraščius apie laisvę. Domėjosi, kaip laisvę supranta vaikai ir suaugusieji. Projekto dalyviai klausė, kaip žodį laisvė apibrėžia mokyklos mokytojai bei mokiniai. Vadovaujami dailės ir technologijų vyr. mokytojos Dalios Šverebienės, piešė laisvės kompozicijas.

 

Gruodžio 5-ą dieną mokytojos parengė 6d ir 7c klasių miniatiūrų „Dainuojanti tyla“, „Paukščiai“, parašytų remiantis perskaitytais kūriniais apie laisvę, ir 6b, 6c, 6d klasių meninės kompozicijos „Žmonės“ parodą. Džiaugiamės mokinių aktyvumu ir darbu.

 

 

Nuotraukas žiūrėkite čia

 

 

 


Gruodžio 22 d. 4B klasės mokiniai ir jų mokytoja pakvietė visus pradinių klasių moksleivius į kalėdinį spektaklį „Dvylika mėnesių“. Ši pasaka priminė visiems, kad metams baigiantis galimi įvairūs stebuklai. Net žibutės gali žydėti pusnyse.

 

Nuotraukas žiūrėkite čia

 

 


2015 m. gruodžio mėn. mokyklos muzikinio teatro būrelis (vad. L. Šimanauskienė) pristatė miuziklą „Kalėdinė pasaka“ – apie piktą raganaitę, kuri norėjo sužlugdyti Kalėdas, tačiau populiarių pasakų personažai Kalėdas išgelbėjo ir viskas baigėsi laimingai...

Miuzikle taip pat dalyvavo 2b kl. (mokyt. V. Lučunienė) ir 3b kl. (mokyt. D. Krūminienė) mokiniai bei studijos „Svaja“ šokėjai iš Maironio progimnazijos (vad. V. Žukienė).

Miuziklas „Kalėdinė pasaka“ buvo parodytas pradinių klasių mokiniams bei aktorių tėveliams.

 

 

Nuotraukas žiūrėkite čia

 

 


Kalėdinių pasakų traukinys

 

Laukdami šv. Kalėdų stebuklo, Žygimanto Augusto pagrindinės mokyklos 5a ir 7c klasių mokiniai, padedami lietuvių kalbos mokytojos metodininkės Jovitos Brikienės ir informacinių technologijų mokytojos metodininkės Diletos Misiūnienės, kūrė Kalėdines pasakas apie gerumą, pasiaukojimą, meilę ir atlaidumą. Sukurtas pasakas mokyklos bendruomenei gabeno Kalėdinių pasakų traukinukas, kurį dekoravo 6d, 7c ir 7d klasių mokinės.

5a klasės mokinio Manto Juškausko pasaka „Pavogtos dovanos“ buvo įvertinta respublikiniame IT konkurse Kompiuterinė Kalėdų pasaka. Sausio 6-ą dieną Kaune mokinys buvo pagerbtas Padėka.

 

Nuotraukas žiūrėkite čia

 

 

 


SVEIKINAME

matematikos mokyklinės olimpiados (Vilniaus miesto matematikos olimpiados I-ojo turo) nugalėtojus!

 

5 klasės 6 klasės
I vieta Domas Lotužys 5a kl.   I vieta Jokūbas Šiaučiūnas 6b kl.
II vieta Algis Norvaišas 5a kl.   II-III vietos    Aušrinė Budzevičiūtė 6b kl. ir
III vieta    Vaitė Venckutė 5a kl.  
Aleksandr Leonov 6b kl.
         
7 klasės 8 klasės
I vieta Natanas Nainys 7a kl.   I vieta Markas Zagorskas 8e kl.
II vieta Agnė Ramanavičiūtė 7c kl.       II vieta Edvinas Štaupas 8c kl.
III vieta Austė Kaušytė 7c kl.   III vieta Karolina Banytė 8c kl.

 


Kalėdinis kvadrato turnyras

 

Gruodžio 21 d. mokykloje vyko tradicinis Nykštukų (1 kl.), Mažasis (2 kl.)

ir kvadrato turnyras (3-4 kl.) Kalėdinei taurei laimėti.

Sveikiname pirmokus ir džiaugiamės jų ryžtu bei atkaklia kova.

 

Mažojo kvadrato turnyro rezultatai:

I vieta – 2b klasės komanda

II vieta – 2a klasės komanda

III vieta – 2c klasės komanda

 

2015 m. Kalėdinę taurę iškovojo 3b klasės komanda.

II vieta – 4a klasės komanda

III vieta – 4b klasės komanda

IV vieta – 3a klasės komanda

 

 

Nuotraukas žiūrėkite čia

 

 

 


Edukacinė programa žaislų muziejuje „Vaško gimimas ir žaislų gamyba“


Gruodžio 23 dieną 6d klasės mokiniai, lydimi klasės auklėtojos R. Kazlauskienės, dalyvavo edukacinėje programoje. Jos metu mokiniai ne tik išklausė pasakojimą apie vaško „gimimą“, bet ir minkė karštus jo gumulėlius, suteikdami jiems vis kitus pavidalus — angelą, sraigę, paukštį, senį besmegenį, šunį ir kt.

 

 

Nuotraukas žiūrėkite čia

 

 

 


Apsilankymas Vilniaus sutrikusio vystymosi kūdikių namuose

 

2015-2016 mokslo metais tęsiamas jau antrus metus vykstantis projektas, skirtas bendradarbiavimui su Kūdikių namais. Projekto idėjos autorė yra technologijų mokytoja Daiva Vaičiūnienė. Džiaugiamės, kad vis daugiau mokinių ir mokytojų įsitraukia į šią nuostabią, prasmingą veiklą. Kas mėnesį vaikučius aplanko vis kita klasė. Gruodį vaikams koncertavo 6 c klasės fleitininkai, lydimi muzikos mokytojos Violetos Jelisejevienės. Muzikantus į globos namus atvežė technologijų mokytojas Algis Brukštus. Karpinius — angelus lauktuvėms paruošė dailės mokytoja Dalia Šverebienė.

 

 

Daugiau skaitykite ir nuotraukas žiūrėkite čia

 

 


SVEIKINAME

mūsų mokyklos 8d klasės mokinį

Ugnių Sejoną,

geriausiai atlikusį 2015 metų Nacionalinio matematinio ir gamtamokslinio raštingumo konkurso užduotis.

 

 


 

Gruodžio 15 dieną mūsų mokykloje vyko 6-8 klasių mokinių rusų kalbos raiškiojo skaitymo konkursas (6-8 kl. moksleivių rusų kalbos olimpiados I turas). Renginyje dalyvavo 20 mokinių. Urbonaitė Ieva ir Marta Jusionytė atstovaus mūsų mokyklai Vilniaus miesto rusų kalbos olimpiados II ture, kuris įvyks 2016 m. sausio 28 d. Vilniaus „Minties" gimnazijoje.

 

Sveikiname I-III vietų laimėtojus!

 

6 klasės   7-8 klasės
         
I vieta Ieva Urbonaitė 6b kl.   I vieta Marta Jusionytė 7c kl.
II vieta Valerija Molotokaitė 6d kl.   II vieta Diana Grimbovskaja 7c kl.
III vieta    Patricija Daškevič 6b kl.   III vieta    Darija Lebežinskaitė 7c kl.
      III vieta Lukrecija Blaževičiūtė 8b kl.

 

 

Nuotraukas žiūrėkite čia

 

 


 

Š. m. gruodžio 11 d. Vilniaus Žygimanto Augusto mokyklos 1-8 klasių mokiniai, lydimi pagalbos vaikui specialisčių Linos Charčenko, Dovilės Leščinskienės, Irmos Zablackaitės ir Ingridos Urbaitienės, apsilankė Užutrakio dvare, Angelų kalvelėje ir dalyvavo edukacinėje kibinų kepimo pamokoje.

 

Šventinę kelionę organizavo socialinės pedagogės L. Charčenko, D. Leščinskienė.

 

 

Nuotraukas žiūrėkite čia

 

 


Š. m. gruodžio 8 d. vyko sporto šventė „Linksmosios estafetės“. Dalyvavo Žygimanto Augusto pagrindinės mokyklos specialiosios ir lavinamosios klasių bei Vilniaus „Ryto“ progimnazijos 4a klasės mokiniai.

Laimėjo draugystė.

 

Nuotraukas žiūrėkite čia

 

 

 


Gruodžio 2 dieną mūsų mokykloje vyko susitikimas su mokiniais iš Prancūzijos Lycee des metiers „Les petites bruyeres“. Susitikime dalyvavo 6, 7 ir 8 klasių mokiniai, o susitikimą organizavo prancūzų kalbos mokytoja Virginija Motiejūnaitė.

Svečiai iš Prancūzijos mūsų mokiniams papasakojo apie savo šalį, tradicijas, maisto ruošimo ir vartojimo kultūrą. Mūsų mokiniai paruošė nemažai klausimų svečiams, kartu dalyvavo bendroje viktorinoje „Ar pažįsti Lietuvą ir Prancūziją“, atsakinėjo į klausimus apie abi šalis, bendravo, dainavo lietuviškas ir prancūziškas dainas bei vaišinosi mūsų mokinių paruoštomis vaišėmis.

Beveik kiekvienais metais mūsų mokykloje apsilankantys svečiai iš Prancūzijos mūsų mokiniams suteikia daug džiaugsmo, padeda daugiau sužinoti apie šalį, kurios kalbą mokosi ir suteikia galimybę pasitikrinti savo prancūzų kalbos žinias.

 

Nuotraukas žiūrėkite čia

 

 


...kai naktys tampa neapsakomai ilgos, kai saulutė tik papietavusi jau pogulio ilgisi, leisdama žvaigždėms su snaigėmis danguje galinėtis, tokiu metu laiku norisi visiems kartu dainuoti, šokti, deklamuoti eiles, sukti ratelius...

Pirmadienį, gruodžio 7 d., vyko pradinių klasių mokinių Kalėdinės eglutės įžiebimo šventė. Šventės metu žiemos karalienė su snaigių palyda kvietė vaikus ne tik šokti ir dainuoti, linksmintis ir puošti eglutę, bet kartu ir kvietė susikaupti prie degančių liepsnelių, kad visos blogos mintys, pyktis ir blogi darbai sudegtų Advento žvakių liepsnoje, o ugnelė nušviestų niūrias žiemos dienas, ilgus vakarus ir visų širdeles sušildytų...

 

 

Nuotraukas žiūrėkite čia

 

 


Respublikinis kompiuterinių piešinių konkursas

„Iliustracija perskaitytai knygai anglų kalba“

 

 

Mūsų 2-4 klasių mokiniai dalyvauja Respublikiniame kompiuterinių piešinių konkurse „Iliustracija perskaitytai knygai“. Mokiniai skaitė knygeles anglų kalba.

Konkursui pateikti 2b klasės mokinio Artūro Korolio, 4a klasės mokinių Darijos Misiūnaitės ir Ievos Padribonaitės kūrybiniai piešiniai. 

Mokinius konkursui ruošė anglų kalbos mokytoja Daiva Riškienė ir informacinių technologijų mokytoja Dileta Misiūnienė.

 

  

 

Kitus darbus galite pamatyti paspaudę šią nuorodą: http://e-piesiniai.eu/

 

Kviečiame susipažinti ir balsuoti už mūsų mokyklos mokinių piešinius!

 

 


Lapkričio 26 d. mokykloje lankėsi linksmas svečias – klounas. Pirmiausia 1-4 klasių mokiniai žiūrėjo jo pasirodymą, o po to patys mėgino prisiliesti prie magiško cirko pasaulio – mėgino ant pagaliukų sukti lėkštes, mokėsi žongliruoti kamuoliukais, žiedais ir kuokomis, važiavo neįprastu dviratuku. Mokyklos Aktų salė vienai dienai buvo virtusi cirko dirbtuvėmis...

 

 

Nuotraukas žiūrėkite čia

 

 


Nacionalinė karjeros savaitė

 

Lapkričio 23-28 d. visoje respublikoje vyko Nacionalinė karjeros savaitė. Mokykloms buvo siūloma prisijungti prie profesinės savanorystės projekto „Kam to reikia?!“, kurio metu įvairių sričių žinovai, specialistai ir profesionalai buvo kviečiami su mokiniais dalintis savo patirtimi bei žiniomis, pristatyti savo profesiją. Lapkričio 30 d. 8-tų klasių moksleiviai turėjo galimybę pabendrauti su vairavimo mokyklos „SDG Akademija“ Vilniaus skyriaus vadove Aida Dambrauskiene, kuri mokiniams pristatė vairavimo instruktoriaus profesiją: atskleidė darbo subtilybes, keliamus reikalavimus, su kokiais sunkumais susiduria šios profesijos atstovai. Mokiniams buvo rodomos skaidrės, atsakinėjama į jiems rūpimus klausimus, išdalinti atšvaitai.

 

Pamoką-susitikimą organizavo mokyklos karjeros koordinatorė D.Leščinskienė.

 

 

Nuotraukas žiūrėkite čia

 

 


Projekto „Kur tavo lobis, ten ir tavo širdis“ veikla

 

Lapkričio 13 dieną 6-8 klasių mokiniai, lydimi mokytojų Dalios Šverebienės, Jorūnės Didžgalvienės ir Rūtos Endrijaitytės lankėsi šv Dvasios cerkvėje.

 

 

Daugiau skaitykite ir nuotraukas žiūrėkite čia

 

 


Lapkričio 24 d., antradienį, per 5 pamoką, mokiniai, mokytojai ir mokyklos darbuotojai išgirdo neįprastą skambutį. Mokykloje surengtos mokomosios evakuacijos pratybos. Tariamas gaisro židinys buvo prieš biblioteką esančiame knygų sandėlyje.

Pratybų tikslas – gaisro atveju iš mokyklos išeiti kaip įmanoma greičiau, nebėgant, nesistumdant ir nepanikuojant.

Pratybos vyko sklandžiai, ramiai ir saugiai. Mokiniai ir mokyklos personalas buvo evakuojami pagal veiksmų gaisro atveju planą ir susirinko didžiojoje sporto salėje. Evakuacija truko 8 min. 12 sek.

 

 

Nuotraukas žiūrėkite čia

 

 


AKCIJA „PADĖK KETURKOJUI DRAUGUI“

 

     

Šie maži draugai suteikia mums džiaugsmo, laimės, moko gerumo ir užuojautos.

Padėti mažajam draugui – kilnus poelgis.

Visus 1-4 klasių mokinius, mokytojus ir tėvelius gruodžio – sausio mėn. kviečiame dalyvauti akcijoje

„Padėk keturkojui draugui“.

Jūsų atneštos dovanytės (maistas, žaisliukai,...) keliaus beglobiams gyvūnams.

 

Mokytojos Irena ir Alė

(202 kab.)

 

 


Vytauto Kasiulio dailės muziejuje

 

Š. m. lapkričio 13 d. 6,7 ir 8 klasių prancūzų kalbos besimokantys mokiniai kartu su prancūzų kalbos mokytoja Virginija Motiejūnaite vyko į Vytauto Kasiulio dailės muziejų. Mokiniai susipažino su Vytauto Kasiulio, Lietuvos tapytojo, gyvenusio ir kūrusio Paryžiuje, kūryba.Pasigėrėjo spalvingais Paryžiaus gatvių personažais, paklajojo po Paryžiaus gatveles bei dalyvavo edukaciniuose užsiėmimuose naudodami dailininko pamėgtą pastelės techniką.

 

 

Nuotraukas žiūrėkite čia

 

 


Š. m. spalio 23-26 d. mūsų mokyklos 8e klasės mokinė Evita Zalagaitė vyko į Vaikų kūrybinės iniciatyvos fondo organizuojamą nemokamą kelionę į Vokietijos miestus Veimarą ir Leipcigą. Į šią kelionę mokinė buvo pakviesta dėl to, kad sėkmingai pasirodė šio fondo rengiamame vertimų ir iliustracijų projekte „Tavo žvilgsnis“ (vertė tekstą iš prancūzų kalbos). Įspūdingiausias kelionės akimirkas, praleistas kartu su mokiniais iš kitų Lietuvos mokyklų, Evita užfiksavo nuotraukose.

 

Nuotraukas žiūrėkite čia

 

 


Minėdami Tarptautinės Tolerancijos dieną 3-4 klasių mokiniai, projekto Konvojus 77“ dalyviai, surengė parodą „Drugelis“.

Margaspalviai drugeliai primins nekaltas holokausto aukas.

Mokinių paroda „Drugelis“, skirta lietuvos žydų genocido aukoms atminti. Drugeliai simbolizuoja per Holokaustą žuvusius žydų vaikus, su jų neišsipildžiusiomis svajonėmis ir troškimais... Idėja gimė iš eilėraščio „Drugelis“, kurį 1942 m. Terezino koncentracijos stovykloje parašė žydų tautybės Pavelas Friedmanas, nužudytas 1944 m. rugsėjo 29 d. Aušvice.

 

Parodą ruošė anglų kalbos mokytoja Daiva Riškienė ir pradinių klasių mokytoja Dalia Krūminienė

 

Nuotraukas žiūrėkite čia

 

 


Tolerancija – tai pakantumas kitiems, supratimas, kad kitas žmogus gali skirtis nuo mūsų. Pripažinimas, kad jis turi teisę būti kitoks nei mes.

 

Lapkričio 11 d. mūsų mokyklos 4a klasės komanda „Mažoji tolerancijos akademija“ dalyvavo Vilniaus miesto 3-4 klasių mokinių viktorinoje „Esu tolerantiškas“. Mokiniai paruošė prisistatymą, atliko įvairias kūrybines užduotis, atsakinėjo į viktorinos klausimus. Visi viktorinos dalyviai buvo apdovanoti saldžiomis dovanėlėmis bei padėkos raštais. Iš šio renginio mokiniai parsivežė daug įspūdžių, gerų emocijų, gražų palinkėjimą:

 

„Eik pirmyn, nebijok…

 Kol tu svajoji, tol gyveni!“

 

ir dailininkės sukurtą aitvarą, kuris padės pakilti kiekvieno mokinuko svajonei…

 

Mokinius ruošė pradinių klasių mokytoja Aušra Semėnienė ir muzikos mokytoja Viktorija Bajarūnienė.

 

 

Nuotraukas žiūrėkite čia

 

 


TARPTAUTINĖ TOLERANCIJOS DIENA

 

Lapkričio 16 d. mokykloje buvo paminėta Tarptautinė Tolerancijos diena. Šių metų tema — mozaika, o simbolis — žuvis, tad 1-8 bei specialiųjų klasių mokiniai įvairiomis technikomis gamino žuvis. Klasės valandėlių ir pamokų metu su mokiniais buvo aptarta žodžio „tolerancija“ prasmė ir reikšmė, kalbėta šiomis dienomis itin aktualia pabėgėlių tema. Mokinių darbai eksponuojami klasėse, koridoriuose bei stenduose.    

 

Tolerancijos dienos minėjimą organizavo socialinės pedagogės L.Charčenko, D.Leščinskienė, etikos mokytoja L.Šlajienė, dailės mokytoja D.Šverebienė bei klasių auklėtojos.

 

Nuotraukas žiūrėkite čia

 

 


Pasaulyje gėlių nesuskaičiuojama daugybė, tačiau pasakų, padavimų ir legendų nėra daug. Tęsdami projektą „Mokiniai ir gėlės — žemės šypsenėlės“, nutarėme paraginti vaikus patiems sukurti padavimą ar sakmę apie gėlę.

 

Nuotraukas žiūrėkite čia

 

 


Projektas „Augalų reikšmė žmogaus gyvenime“

 

Lapkričio 2-6 dienomis Aktų salėje aštuntų klasių mokiniai, vadovaujami mokytojų R. Kazlauskienės ir R. Kokinienės, pristatė rudeninių augalų vaisių ir sėklų kolekcijas.

Tai viena iš projekto veiklų, kurios metu mokiniai ne tik susipažino su rudeninių augalų vaisiais ir sėklomis, bet juos ir apibūdino bei estetiškai pateikė parodoje.

 

 

Nuotraukas žiūrėkite čia

 

 


Nuo lapkričio 2 d. iki 16 d. mūsų mokyklos ketvirtajame aukšte vyksta 6 - 8 klasių mokinių piešinių paroda „Vėlinių žvakelė“. Maloniai kviečiame apsilankyti.

Tikybos mokytoja Rūta Endrijaitytė.

 

Nuotraukas žiūrėkite čia

 

 


MATEMATIKOS MOKOMĖS ŽAISDAMI

 

Spalio 20 dieną 5-tų klasių mokiniai mokyklos Aktų salėje dalyvavo matematiniame renginyje „Matematikos mokomės žaisdami“.

Renginio metu mokiniams buvo sukurta aplinka, kurioje vaikai patyrė bendravimo džiaugsmą, stiprino bendradarbiavimo įgūdžius tarp klasės draugų, buvo skatinti domėtis matematika. Mokiniams buvo linksma ir smagu.

Renginį organizavo ir vedė matematikos mokytoja metodininkė Audronė Gudaitienė ir fizikos bei informacinių technologijų vyresnioji mokytoja Milana Ambroževič.

 

 

Nuotraukas žiūrėkite čia

 

 

 


Spalio 14 d. ir 21 d. Vilniaus Žygimanto Augusto mokyklos 6-8 klasių mokiniai, lydimi mokytojų Liudos Davlevičienės, Dalios Šverebienės ir Rūtos Endrijaitytės, apsilankė Vilniaus universitete. Gidės įdomiai papasakojo VU įkūrimo istoriją, minėdamos garsias universitetą baigusias ir jame dėsčiusias asmenybes (istoriką S. Daukantą, poetą A. Mickevičių), išvardino esamus fakultetus. Pabuvojome bibliotekoje, pakilome į senąją observatoriją, pasivaikščiojome po vidinius kiemelius, pagarbinome Švč. Sakramentą šv. Jonų bažnyčioje. Belieka linkėti, kad žymiųjų jėzuitų (literato M. K. Sarbievijaus, astronomo bei observatorijos steigėjo M. Počobuto, retorikos teoretiko Ž. Liauksmino, pirmojo lietuvių kalbos žodyno sudarytojo K. Sirvydo, pirmojo spausdinto Lietuvos istorijos vadovėlio autoriaus A. Vijūko - Kojelavičiaus) ir pasauliečių profesorių (geografo J. Lelevelio, Nobelio premijos laureato Č. Milošo) pėdomis sektų ir mūsų jaunieji mokiniai. Tesiektų jie mokslo ir išminties gerų tikslų įgyvendinimui, žmonijos gerovei ir Dievo garbei.

Už puikias nuotraukas 8c klasės mokiniui Lukui Padribonui įteikta knyga „Didieji klausimai jaunimui“.

 

Integruoto dailės — dorinio ugdymo projekto „Kur tavo lobis, ten ir tavo širdis“

koordinatorė, tikybos mokytoja Rūta Endrijaitytė

 

 

Daugiau skaitykite ir nuotraukas žiūrėkite čia

 

  

Spalio 15 dieną startavo naujas mokyklinis projektas „noriuimokykla“, kuris skirtas gabiųjų mokinių mokymosi poreikių tenkinimui, optimaliam jų bendrųjų ir specifinių akademinių gebėjimų ugdymui, motyvacijos domėtis gyvenimo aktualijomis ir mokytis skatinimui. 2015-2016 m. m. projekto veiklose dalyvaus 5a klasės mokiniai. Projekto veiklose pasisiūlė dirbti 16 mokytojų – mentorių, kurie konsultuos ir nukreips mokinius tiriamojo darbo tikslo ir uždavinių įgyvendinimui, stebės mokinių veiklą, ją vertins ir parengs mokinius jų veiklos pristatymui žodžiu. Mokslo metų pabaigoje geriausiai įvertinti mokinių darbai bus pristatomi mokyklos bendruomenei ir svečiams baigiamajame projekto „noriuimokykla“ renginyje. Skelbiame metinių tiriamųjų darbų organizavimo tvarkos aprašą ir reikalavimus jų parengimui.

 

Projekto tiriamųjų darbų organizavimo tvarkos aprašas

 

 


Š. m. birželio 4-7 d. mūsų mokyklos 6-8 klasių mokiniai vyko į pažintinę-edukacinę ekskursiją į Slovakiją. Ekskursijos metu apžiūrėjome įdomią ekspoziciją Oravos pilyje, kuri stūkso ant 112 m. aukščio Oravos upės skardžio. Neišdildomus įspūdžius paliko Demeniovo urvai, stalaktitais bei stalagmitais išpuošti požeminiai labirintai.

Antrąją dieną grupės laukė iššūkis — žygis Aukštųjų Tatrų kalnuose. Pasikėlę keltuvu iki Skalnate Pleso, pėsčiomis žingsniavome iki Zamkovskio kalnų namelio („chatos“). Pailsėję, atsigėrę ypatingo skonio kalnų arbatos, paragavę kopūstų ar česnakų sriubos, kalnų takeliais kilome link savo žygio tikslo — Terycho chatos, kuri yra 2015 m. aukštyje. Čia atsivėrė nuostabi kalnų panorama, žydros ežerėlių akys...

Žygį baigėme Stary Smokovec miestelyje. Net nepajutome, kad nužingsniavome apie 26 tūkstančius žingsnių (18,5 km.).

Vėliau maudėmės Poprado vandens parke.

Gražiausias akimirkas užfiksavome nuotraukose.

Spalio mėnesį surengėme edukacinės išvykos parodą „Aukštųjų Tatrų link...“ ir pravedėme šios kelionės refleksiją „Buvom, matėm, ką prisimenam...“

 

Geografijos mokytojos

 

Nuotraukas žiūrėkite čia

 

 


SVEIKINAME

8 c klasės mokinę Karoliną Banytę,

puikiai sudalyvavusią 7-ojoje Lietuvos mokinių gamtos mokslų olimpiadoje.

 

 


Ruduo jau ima teptuką ir įvairiomis spalvomis margina medžių lapus... Jie nuklojo sodų, kelių, ir parkų takus.

Mūsų mokyklos mokiniai prisirinko jų ir sukūrė pasakiško grožio rudeninių puokščių parodėlę.

 

Nuotraukas žiūrėkite čia

 

 


 

Spalio 9 d. mokykloje minėjome Pasaulinę košės dieną. 1-4 klasių mokiniai su mokytojomis aptarė, ką jie valgo per pusryčius, ką maistinga, sveika ir skanu valgyti. Visi kartu nusprendė, kad pusryčiaujant sumuštinius, sūrelius reikėtų keisti koše. Pradinukai ne tik kalbėjo, bet ir valgė karštu vandeniu specialiuose puodeliuose užpiltą ir išbrinkusią avižinę košę su vaisiais ir uogomis. Košę padovanojo UAB „Malsena“.

 

Nuotraukas žiūrėkite čia

 

 


Mes, Žygimanto Augusto pagrindinės mokyklos mokiniai, sakome „AČIŪ“ mūsų

mokytojams už demokratišką atmosferą, netemdančią gyvenimo spalvų!

 

 

Nuotraukas žiūrėkite čia

 

 


Rugsėjo 29 d. 1a ir 1b klasės mokinukai buvo išvykę į savo pirmąją kelionę. Jie aplankė Kernavės piliakalnius, pasivaikščiojo po Ąžuolyno giraitę. Buvo smagu ir linksma.

 

Nuotraukas žiūrėkite čia

 

 


Pamoka apie kultūrinius dekoratyvius augalus

 

Mokytojos Ramunė Kazlauskienė ir Liuda Davlevičienė kartu su grupe šeštų klasių mokinių rugsėjo 25 dieną aplankė Vilniaus edukologiniame universitete veikiančią kambarinių augalų parodą „Augalų labirintai“.

 

Daugiau skaitykite ir nuotraukas žiūrėkite čia 


 

 

 

 


SVEIKINAME

 

8e kl. mokinę Evitą Zalagaitę,

už dalyvavimą ir pasiekimus vertimų ir iliustracijų projekte „Tavo žvilgsnis“ laimėjus

ekskursiją į Vokietiją (Veimarą ir Leipcigą) spalio 23-26 d.!

 

 


Rugsėjo 29-oji pasitinka mūsų mokinius netradicinėmis veiklomis. Tai - edukacinių programų ir išvykų diena (EPID), kuomet mokiniai, lydimi mokytojų, pažins pasaulį keliaudami, kepdami ir ragaudami, ar žiūrėdami į žvaigždes. Skelbiame EPID planą.

 

1-4, specialioji ir lavinamoji klasės                   5-8 klasės

 

 


Paskutiniai paukščių pulkai jau vejasi vasarą. Baigia nužydėti paskutiniai rudeninių gėlių žiedai...

O mūsų mokykloje pražydo pasakiškos gėlės. Mat ima pagreitį ilgalaikis projektas „Mokiniai ir gėlės — žemės šypsenėlės“.

1-4, specialiosios ir lavinamosios klasių mokiniai ir jų mokytojai, tėveliai noriai dalyvauja jame. Panaudoję įvairią meninę techniką mokiniai piešė, lankstė, aplikavo nuostabaus grožio gėles.

Mokinių darbeliais pasipuošė mūsų mokykla. Dėkojame visiems dalyvavusiems.

 

Nuotraukas žiūrėkite čia

 

 


 

Būreliai 2015-2016 m. m.

 


Tėvų konsultacijų laikas

 

Tėveliai, norintys aptarti savo vaikų mokymosi rezultatus, pažangos bei elgesio klausimus, kviečiami susitikti su dalykų mokytojais žemiau nurodytu laiku. Apie atvykimą prašome pranešti iš anksto konkrečiam mokytojui per www.manodienynas.lt .

 

Tėvų konsultacijų laikas

 

 


 

Rugsėjo 1-osios akimirkos

 


Mūsų mokyklos 10 n klasės moksleivė Augustė Šerpytytė dalyvavo Specialiosiose Olimpinėse Pasaulio žaidynėse Los Andžele, kurios vyko 2015 m. liepos 25 – rugpjūčio 2 dienomis. Tai didžiausias šių metų pasaulyje sporto renginys. Renginio mastą rodo statistika: specialiosiose žaidynėse dalyvavo 6500 atletų ir 2 tūkstančiai trenerių iš 165 šalių.

Olimpiadoje dirbo 30 tūkstančių savanorių, varžybas stebėjo 500 tūkstančių žiūrovų. Žaidynės rengiamos pagal visas olimpiadų tradicijas: iš Graikijos atgabenama olimpinė ugnis. Ji uždegama stadione, vyksta įspūdingi atidarymo ir uždarymo renginiai, apdovanojimo ceremonijos. Žaidynių atidarymo ceremonijoje dalyvavo ir kalbėjo pirmoji JAV dama Michelle Obama.

„Specialioji olimpiada – tai būdas atverti akis, pakeisti požiūrį ir sugriauti sienas... Tai vieta, kur atletai gali pademonstruoti savo drąsą, ryžtą ir sportinę dvasią“, – skelbiama Los Andželo žaidynių oficialiame tinklalapyje.

 

Sveikiname 10 n klasės mokinę

AUGUSTĘ ŠERPYTYTĘ,

Specialiosiose Olimpinėse Pasaulio žaidynėse Los Andžele

25 m plaukimo laisvuoju stiliumi rungtyje iškovojus

aukso medalį.

 


Praktinė informacija tėvams dėl mokinio uniformos

 

Mokinio uniforma – mokinių vienybės, pasididžiavimo ir pagarbos mokyklai, jos tradicijoms simbolis, kultūringo elgesio, aprangos kultūros, estetinio skonio ugdymo dalis. Todėl visi mokyklos mokiniai dėvi uniformą.

Mokinio uniforma įsigyjama mokinių tėvų lėšomis. Ją galima užsisakyti UAB „MANOVITA“ Siuvyklos adresas: H. Manto g. 6/ Rinktinės g. 48

 

Daugiau apie mokinio uniformą rasite http://www.augusto.vilnius.lm.lt/uniformos/informacija/

 

 

© Vilniaus Žygimanto Augusto pagrindinė mokykla. Visos teisės saugomos.