Pagrindinis meniu
Pradinis puslapis
Kalendorius

« »
P A T K Pn Š S  
29 30 01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 01 02
Mėnesio įvykiai »  
Pamokų laikas
 I. 08.00 - 08.45
 II. 08.55 - 09.40
 III. 09.50 - 10.35
 IV. 10.55 - 11.40
 V. 12.00 - 12.45
 VI. 12.55 - 13.40
 VII. 13.50 - 14.35

Tėvų konsultacijų laikas

 

Tėveliai, norintys aptarti savo vaikų mokymosi rezultatus, pažangos bei elgesio klausimus, kviečiami susitikti su dalykų mokytojais žemiau nurodytu laiku. Apie atvykimą prašome pranešti iš anksto konkrečiam mokytojui per www.manodienynas.lt

 

Mokytojų konsultacijų laiką rasite čia

 

 


Žygimanto Augusto mokyklos mokiniai ne tik drąsūs, stiprūs ir greiti, bet ir labai protingi ir kūrybingi. Kartu su dailės mokytoja Danguole Pečiukonyte ir anglų kalbos mokytoja Daiva Riškiene 6 ir 8a, 8b klasių mokiniai nutarė dalyvauti „Halloween Pumpkins — Jack-o'Lanterns“ (Helovino moliūgų) parodoje — konkurse.

Per anglų kalbos pamokas domėjosi keltiškos šventės tradicijomis, sužinojo, kad Helovinui pradžią davė dabartinėje Airijos teritorijoje gyvenę senovės keltai, kurie spalio 31 dieną triukšmingai pasitikdavo Naujuosius metus. 6 klasių mokiniai per dailės pamokas kūrė ir perteikė savo idėjas piešiniuose, o 8a ir 8b klasių mokiniai — skaptuotose moliūguose.

Visus kviečiame į parodą — konkursą II-ojo aukšto foje. Renkame dekoratyviausio moliūgo nominacijos laimėtojus!

 

Nuotraukas žiūrėkite čia

 

 


Spalio 15 d. mokyklos aktų salėje įvyko integruoto rusų kalbos – lietuvių kalbos – dailės – informacinių technologijų projekto „Senosios gerosios pasakėčios vertybių aktualumas šiandien“ antrasis etapas. 7 – 8 klasių mokiniai pristatė Ezopo, K. Donelaičio, I. Krylovo ir kitų autorių pasakėčias, organizavo viktoriną 3a, 3b, 4a, 4b bei specialiųjų 5/6/10n ir 8/9/10n klasių mokiniams. Renginio pabaigoje visi mokiniai buvo pakviesti dalyvauti piešinių konkurse „Mano mėgstamiausia pasakėčia“.

 

Nuotraukas žiūrėkite čia

 

 


Spalio 13 dieną penktų klasių mokiniai, lydimi mokytojų R. Kazlauskienės ir D. Šverebienės, lankėsi gyvūnų globos centre „Lesė“. Mokiniai nešė „dovanas“ šio centro gyventojams ir turėjo tikslą su jais susipažinti.

Su mokiniais bendravo centro savanorės, kurios papasakojo įvairias gyvūnėlių patekimo į šią įstaigą istorijas. Parodė kačių ir šunų gyvenamas patalpas, paaiškino jų priežiūros ir elgsenos ypatumus. Vieniems tai kėlė gailestį, kitiems — dar didesnį žingeidumą. Dar kiti — „varvino seilę“: jiems reikia bent vieno augintinio namuose.

Pažinimo džiaugsmą vainikavo pasivaikščiojimai su šunimis.

Po apsilankymo „Lesėje“ visiems tapo dar suprantamesnė būtinybė steigti daugiau tokių gyvūnų globos centrų mieste.

 


Spalio 9 d. 3a, 3b ir spec. kl. mokiniai vyko į Molėtų observatoriją ir Etnokosmologijos muziejų. Muziejuje pakilę į apžvalgos aikštelę, mokiniai apžiūrėjo Saulės sistemą vaizduojančius akmenis, susipažino su muziejaus atsiradimo istorija ir veikla. Observatorijoje pamatė teleskopą, išgirdo Lietuvos ir pasaulio astronomijos naujienas.

 

Nuotraukas žiūrėkite čia

 


Spalio 3 d., penktadienį, nuo pat ryto mokykloje skambėjo muzika, o mokiniai nekantriai laukė ateinančių savo mylimų mokytojų, auklėtojų, teikė jiems gėles, skyrė nuoširdžius žodžius, sveikindami profesinės šventės – Mokytojo dienos – proga.

 

Nors penktadienis mokykloje – diena be uniformų, tačiau tą penktadienį ir mokytojai, ir dauguma mokinių puošėsi retro stiliaus rūbais – nusikėlėme į XX a. tarpukario Lietuvą.

Po 1 pamokos vyko mokytojų retro fotosesija, o po 4 pamokų, gurkšnodami arbatą, mokytojai dalyvavo viktorinoje ir klausė mokinių jiems skiriamų posmų ir dainų Aktų salėje.

Ypatingo dėmesio sulaukė „Atsiminimų stendas“ – mokytojų suneštos vaikystės ir jaunystės nuotraukos. Ir patys mokytojai, ir mokiniai spėliojo ir užrašė, kas, jų manymu, žvelgia iš nuotraukų. Daug juoko sukėlė neteisingi spėjimai...

Nepaprastai greitai prabėgo šventinio šurmulio, nuoširdžių sveikinimo žodžių ir šypsenų pilna diena...

 

Mokytojų nuotrauka čia

 

 


Spalio 3d. 6a klasės mokiniai, paraginti klasės auklėtojos Audronės Gudaitienės, skubėjo pasveikinti savo pirmąją mokytoją. Šeštokai aplankė Šeškinės pradinės mokyklos mokytojas — Lilijaną Zmitrovičienę, Vitą Zakienę ir mūsų mokyklos pradinių klasių mokytoją Aldoną Jurgaitienę. Mokiniai džiaugėsi dovanodami mokytojoms gėles ir savo rankomis pagamintas atvirutes.

 

Nuotraukas žiūrėkite čia

 


Rugsėjo 30 dieną užsienio kalbų ir lietuvių kalbos mokytojos surengė Arbatos ruošimo rytmetį. Renginyje apsilankė tiek pradinių klasių, tiek ir vyresnių klasių mokiniai. Renginio formatas – edukacinis renginys, skirtas paminėti Europos kalbų dieną. Renginio kalba – lietuvių, vokiečių, rusų, prancūzų ir anglų. Rytmečiui arbatos tema pasirinkta todėl, kad daug kas prasideda nuo puodelio arbatos. Štai, kad ir draugystė. O draugystė neturi sienų. Arbatą skanauja, ja gaivinasi visas pasaulis. Daugybė žmonių iš visos Europos savo rytą pradeda puodeliu arbatos. Vaikai, apsilankę šiame renginyje, pamatė ne tik arbatos ruošimo ceremoniją įvairiose Europos valstybėse, bet ir sužinojo įdomių faktų apie arbatos gėrimą, jo kilmę ir istoriją, išmoko su arbatos ruošimu susijusių frazių ir žodžių užsienio kalba. Pabaigoje vaikams buvo pasiūlyta sužaisti žodžių žaidimą. Laimėtojams ir dalyviams atiteko įvairūs prizai.

 

Nuotraukas žiūrėkite čia

 


Respublikinis piešinių konkursas Europos kalbų dienai paminėti

 

Piešinių konkurse, skirtame Europos kalbų dienai paminėti mūsų mokykloje 1-ąją vietą laimėjo 6c kl. mokinė Rugilė Zacharaitė, 2-ąją vieta dalinosi 8c kl.mokinė Ugnė Meškauskaitė ir 7a kl. mokinė Auksė Jasiūnaitė. 3-ios vietos nugalėtoja tapo 7a kl.mokinė Agnietė Margevičiūtė.

 

Rugsėjo 26 dieną, minint Europos kalbų dieną, LR Seimo Europos informacijos biure vyko šiai dienai paminėti skirtos vaikų piešinių parodos atidarymas bei piešinių konkurso laureatų apdovanojimai. Jaunuosius menininkus sveikino LR Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė, švietimo ministras D.Pavalkis.

Konkurse dalyvavo 776 dalyviai iš visos Lietuvos, atrinkta 40 geriausių darbų, kurie eksponuojami LR Seimo Europos informacijos biure. Mūsų mokyklos mokiniai — Rūta Folkytė, Viktorija Imbrasaitė ir Stivas Ušakovas Respublikinėje piešinių parodoje Europos kalbų dienai paminėti tapo laureatais.

Konkursui mokinius ruošė dailės mokytoja Danguolė Pečiukonytė ir anglų kalbos mokytoja Daiva Riškienė.

Sveikiname visus dalyvavusius ir laimėjusius ir linkime kuo didžiausios kūrybinės sėkmės ir kituose konkursuose.

 

Mokinių darbai čia

 


 

 

Mokykloje surengta paroda „Metas arbatai“, skirta paminėti Europos kalbų dieną, kuri yra minima rugsėjo 26 dieną. Šią dieną Europos valstybėse organizuojami įvairūs renginiai, siekiant paskatinti kalbų mokymosi įvairovę ir išugdyti pagarbą visoms Europos kalboms. Parodos dalyviai — 5-8 klasių mokiniai bei mokytojai.

Arbatos tema pasirinkta todėl, kad daug kas prasideda nuo puodelio arbatos. Štai, kad ir draugystė. Pakvieskime vienas kitą puodeliui kvapnios arbatos ir išgyvenkime bendravimo džiaugsmą!

Taip pat maloniai kviečiame rugsėjo 30 dieną ateiti į renginį, kuriame turėsite galimybę išvysti arbatos ruošimo ceremoniją įvairiomis kalbomis bei sudalyvauti linksmame žodžių žaidime su prizais laimėtojams. Renginio vieta — Aktų salė. Renginys vyks per 1,2,3,4,5 pamokas. Į renginį mokinius lydi užsienio kalbų mokytojos. Renginį organizuoja užsienio kalbų ir lietuvių kalbos mokytojos.

 


Mokykloje vykdomas projektas „Kuriu saulę“. Kūrybinė grupė – pradinių klasių ir specialiųjų klasių mokytojos. Projektą parengė pradinių klasių vyresnioji mokytoja Irena Paketūrienė.

 

Draugiškumo mėnuo

 

Mokyklos koridorių puošia įvairūs darbai. Juose atsiskleidžia vaikų, mokytojų, tėvų kūrybinės galios.

Tam pasauly – iš tiesų, kaip gerai, kad aš esu!

V.Palčinskaitė

 

Vaikų darbaiPopamokinės veiklos mugė

Rugsėjo 10 dieną mokykloje šurmuliavo būrelių pasirinkimo mugė. Tai buvo pirmas toks mokyklos bandymas pasiūlyti vaikams ir jų tėveliams galimybę susipažinti su skirtingos užklasinės veiklos vadovais ir jų rengiamais užsiėmimais. Mugėje savo veiklą pristatė net 22 būrelių vadovai, tad 1-8 klasių mokiniai turėjo iš ko pasirinkti kuo užsiimti po pamokų. Tikimės, kad būrelių pasirinkimo mugė taps tradicine.

 

Nuotraukas žiūrėkite čia 

 

 


Rugsėjo 1-osios šventė

 

Rugsėjo 1-osios šventė mokykloje draugiškai savo duris atvėrė ir pakvietė naujus mokslo metus pradėti 28-ių klasių mokinius, jų tėvelius ir didelį būrį mokytojų.

Nors ir ne viską pavyko įgyvendinti pagal šventės scenarijų, tačiau norisi tikėti, kad tai nėra tas blogas ženklas būsimų mokslo metų … Visiems linkime tik pačių geriausių mokslo metų!

 

Nuotraukas žiūrėkite čia

 


Informacija dėl mokyklinių uniformų

 

Mokyklinės uniformos privalomos visiems Vilniaus Žygimanto Augusto pagrindinės mokyklos mokiniams. Mokyklinės uniformos pradedamos dėvėti nuo 2014-09-01. Uniforma dėvima kasdien per visus mokslo metus. Be uniformos mokinys į mokyklą gali atvykti penktadieniais, akcijų, išvykų, ekskursijų ar kitu su mokytojais suderintu metu. Uniforma taip pat privaloma atstovaujant mokyklai kitose įstaigose bei oficialiuose renginiuose.

Uniformos dėvėjimą įpareigoja pasirašyta sutartis.

Rekomenduojame uniformos vidinę pusę paženklinti savininko vardu.

 

Uniformų aprašymas

 

1-4 klasių mokiniams:

Mergaitės — tamsiai mėlynas švarkas (su pilkai languota apykakle) su mokyklos emblema arba tamsiai mėlynas megztinis (susagstomas sagomis, su lopais ir raudonos spalvos apdaila) su mokyklos emblema, sijonas (sarafanas) pilkai languotas, vienspalvė palaidinė (švenčių metu — balta).

Berniukai — tamsiai mėlynas švarkas su mokyklos emblema arba tamsiai mėlynas megztinis (susagstomas sagomis, su lopais ir raudonos spalvos apdaila) su mokyklos emblema, tamsiai mėlynos kelnės, vienspalviai marškiniai (švenčių metu — balti).

 

5-8 klasių mokiniams:

Mergaitės — tamsiai mėlynas švarkas (su raudonos spalvos peltakiu) su mokyklos emblema arba tamsiai mėlynas megztinis (susagstomas sagomis) su mokyklos emblema, sijonas (tamsiai mėlynas arba pilkai languotas) arba tamsiai mėlynos kelnės, vienspalvė palaidinė (švenčių metu — balta).

Berniukai — tamsiai mėlynas švarkas (be peltakio) su mokyklos emblema arba tamsiai mėlynas megztinis (susagstomas sagomis) su mokyklos emblema, tamsiai mėlynos kelnės, vienspalviai marškiniai (švenčių metu — balti).

Pasirinktų modelių nuotraukas, kainoraštį rasite prisegtukuose.

Pageidautina, kad ketvirtokai ir aštuntokai įsigytų ir dėvėtų švarkus arba megztinius.

 

 

Uniformų pavyzdžiai

Kainoraštis

 

Uniformas galima užsisakyti UAB „MANOVITA“.

Siuvyklos adresas:

UAB „MANOVITA“

H. Manto g.6/ Rinktinės 48

Tel. (8-5) 2305384, Tel. 8 670 31 537

Darbo laikas:

Pirmadienis-penktadienis 9-19 val.

Šeštadienis 9-16 val.

 

Jei uniformas įsigysite kitur, turi būti toks pat modelis ir tokios pat spalvos.

 

 

© Vilniaus Žygimanto Augusto pagrindinė mokykla. Visos teisės saugomos.