UGDYMAS » Neformalusis švietimas » Projektai » Žygimantui Augustui 500

„Žygimantui Augustui 500“

Švęsdama Žygimanto Augusto 500 jubiliejų mokyklos bendruomenė 2020-2021 m. m. vykdo projektą „Žygimantui Augustui 500“

Projekto koordinatorė: R. Kuklienė

Projekto įgyvendinimo vykdytojai: J. Didžgalvienė, L. Charčenko, V. Juodviršė, E. Karmonienė, E. Kosulienė, R. Kuklienė, D. Leščinskienė, S.Lukoševičienė, L.Šimanauskienė, D. Šverebienė, D. Vaičiūnienė, D. Vainauskaitė, I. Zablackaitė, M. Zemlevičiūtė

Projekto dalyviai: I-VIII klasių mokiniai

Projekto tikslas: Sustiprinti mokyklos vardo įprasminimo veiklą mokykloje per ugdomosios neformaliosios projektinės veiklos mokiniams organizavimą

Projekto uždaviniai:

• Supažinti mokinius su Žygimanto Augusto asmenybe, jo valdymo metais Didžiosios Lietuvos kunigaikštystės gyvenimo būdu, kultūra Renesanso epochoje;

• Stiprinti mokinių skaitymo suvokimo įgūdžius per ugdomosios neformaliosios projektinės veiklos organizavimą.

• Ugdyti kūrybiškumą.

Projekto esmė: 1999 m. balandžio 10 d. mokyklai suteiktas Žygimanto Augusto vardas. Tai yra vienintelė mokykla respublikoje, todėl esame suinteresuoti stiprinti mokinių pasididžiavimo jausmą savo mokykla. Šiais metais minimos Žygimanto Augusto 500 – osios gimimo metinės. Ta proga prasminga gilinti žinias apie šią asmenybę, jo valdymo epochą ir kūrybiškai įprasminti mokyklos vardą per projektinę veiklą.

Videokompozicija „Po karūna“

Idėja - Žygimanto Augusto pasivaikščiojimas po įvairias mokyklos erdves, kur jį sutinka mokyklos bendruomenės atstovai.

Dalyvauja norintys ir galintys mokytojai, darbuotojai ir mokiniai.

Atsakingi asmenys: teatro vadovė Laima Šimanauskienė, Irma Zablackaitė, Lina Charčenko, Elena Kosulienė, Dovilė Leščinskienė, Jorūnė Didžgalvienė.

Renesanso laikų maistas - nuo salotų iki desertų

Vykdymas: 6-7 klasės mokiniai ieško patiekalų receptų, prieskonių. Išbando pasirinktą receptą. Nufotografuoja. Nuotraukas siunčia mokytojai.

Atsakingi asmenys: Daiva Vaičiūnienė

Atlikimas- lapkritis, gruodis. Nuotraukos eksponuojamos mokyklos svetainėje.

Pradinių ir spec.klasių mokiniai vykdo projektą „Žygimantuk, analizuok, suprask, nuspręsk!“. Atlikdami projekto veiklas, mokiniai susipažįsta su iškilia asmenybe Žygimantu Augustu: kur jis gyveno, ką veikė, kaip tapo kunigaikščiu, kuo nusipelno Lietuvai.

Projekto temos pagal mėnesius:

1) Rugsėjis. „Žygimanto Augusto mokyklos herbas ir jo reikšmė“: mokiniai susipažįsta su mokyklos herbu ir jo simbolių reikšme, spalvina mokyklos herbą (herbo šablonas pateikiamas). 3-4 kl. papildomai susipažįsta su Žygimanto Augusto jungtiniu herbu.

2) Spalis. „Žygimanto Augusto karūna“: mokiniai pasirinkta technika kuria, piešia karūnas.

3) Lapkritis. „Kokioje pilyje/rūmuose gyveno Žygimantas Augustas?“: mokiniai piešia, kuria pilis iš antrinių žaliavų.

4) Gruodis. „Žygimanto Augusto laikų virtuvė“.

5) Sausis. „Kaip pakeisčiau pasaulį, jei tapčiau valdovu? Kuo svarbus galėčiau būti pasauliui?“.

6) Vasaris. „Žygimanto Augusto rūbai“.

7) Kovas. „Žygimanto Augusto biblioteka“.

8) Balandis. „Žygimantas Augustas Vilniuje“.

9) Gegužė. „Žygimanto Augusto insignijos“.

Atsakingi asmenys: Sandra Lukoševičienė

„Gyvieji paveikslai“ 8 klasės (dailė) –

pasirinkti renesansinį paveikslą ( Žygimantas Augustas arba jo aplinkos žmonės), atkurti detales: rūbų spalvas, pozą ir nusifotografuoti (jei kils sunkumų ieškant, galima pasirinkti ir kitokį renesanso laikų paveikslą - portretą). Atsiųsti "originalo" ir savo suvaidinto paveikslo nuotraukas.

„Žygimantas Augustas ir jo aplinka“ 7 klasės (dailė) –

aplikacijos - koliažo technika sukurti Žygimanto Augusto ar jo aplinkos žmogaus portreto kopiją (jei kils sunkumų ieškant, galima pasirinkti ir kitą renesanso laikų portretą). Atsiųsti paveikslo ir savo kopijos nuotraukas.

„Karališkosios poros batai“ 6 klasės (technologijos) –

pasirinktomis medžiagomis (savo seną batą) ir įvairiomis priemonėmis sukurti karaliaus arba karalienės (valdovo) batą. Atsiųsti bato nuotrauką.

Atsakingi asmenys: Dalia Šverebienė

Karaliaus karūna 5 klasės (dailė ir technologijos)

pasirinktomis medžiagomis ir įvairiomis priemonėmis sukurti karaliaus arba karalienės galvos apdarą/ karūną. Atsiųsti nuotrauką.

Atsakingi asmenys: Dalia Šverebienė

5-8 klasių mokinių rašinio konkursas „Ką papasakotų Žygimanto Augusto krėslas?“

„Šiemet yra minimos Lietuvos didžiojo kunigaikščio ir Lenkijos karaliaus ŽYGIMANTO AUGUSTO 500-OSIOS gimimo metinės! Ar niekada nesusimąstei, kiek daug įdomių istorijų, jei tik prabiltų, papasakotų Žygimanto Augusto krėslas, ant kurio jis kasdien sėdėdavo, priimdavo su valstybės valdymu susijusius sprendimus, bendraudavo su interesantais iš įvairių šalių ir dalyvaudavo pobūviuose?!"

Ką reikės daryti?

Darbo kriterijai:

• rašinius mokytojoms atsiųsti iki gruodžio 11 d.
  • darbas turi būti pateiktas tvarkingai (t.y. naudojant taisyklingą lietuvių kalbą, Microsoft Office Word formatu, Times New Roman 12 pt šriftu);
  • rašinyje turi būti pateikti 1-2 istoriniai faktai (Renesanso laikotarpio, apie Žygimantą Augustą);
  • svarbu - darbo originalumas;

Atsakingi asmenys: Dovilė Leščinskienė

Žygimanto Augusto biblioteka

Pasiūlyk bibliotekai savo perskaitytą knygą: paruošti skaidrę su knygos trumpa anotacija, nusiųsti mokytojai.

Biblioteka įsigys 10 karūnuotų, geriausiai įvertintų knygų.

Atsakingi asmenys: Jorūnė Didžgalvienė

Projekto veiklos vyksta: lapkričio – gruodžio mėn.

Po naujų metų veiklas tęsia:

„Žygimantuk, analizuok, suprask, nuspręsk!'“

Žygimanto Augusto biblioteka