Pagrindinis meniu
Pradinis
Kalendorius

« »
P A T K Pn Š S  
02 03 04 05 06 07 08
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 01 02 03 04 05 06
Mėnesio įvykiai »  
Pamokų laikas
 I. 08.00 - 08.45
 II. 08.55 - 09.40
 III. 09.50 - 10.35
 IV. 10.55 - 11.40
 V. 12.00 - 12.45
 VI. 12.55 - 13.40
 VII. 13.50 - 14.35

 

 

 

 


AKCIJA „PADĖK KETURKOJUI DRAUGUI“

 

     

Šie maži draugai suteikia mums džiaugsmo, laimės, moko gerumo ir užuojautos.

Padėti mažajam draugui – kilnus poelgis.

Visus 1-4 klasių mokinius, mokytojus ir tėvelius gruodžio – sausio mėn. kviečiame dalyvauti akcijoje

„Padėk keturkojui draugui“.

Jūsų atneštos dovanytės (maistas, žaisliukai,...) keliaus beglobiams gyvūnams.

 

Mokytojos Irena ir Alė

(202 kab.)

 

 


Vytauto Kasiulio dailės muziejuje

 

Š. m. lapkričio 13 d. 6,7 ir 8 klasių prancūzų kalbos besimokantys mokiniai kartu su prancūzų kalbos mokytoja Virginija Motiejūnaite vyko į Vytauto Kasiulio dailės muziejų. Mokiniai susipažino su Vytauto Kasiulio, Lietuvos tapytojo, gyvenusio ir kūrusio Paryžiuje, kūryba.Pasigėrėjo spalvingais Paryžiaus gatvių personažais, paklajojo po Paryžiaus gatveles bei dalyvavo edukaciniuose užsiėmimuose naudodami dailininko pamėgtą pastelės techniką.

 

 

Nuotraukas žiūrėkite čia

 

 


Š. m. spalio 23-26 d. mūsų mokyklos 8e klasės mokinė Evita Zalagaitė vyko į Vaikų kūrybinės iniciatyvos fondo organizuojamą nemokamą kelionę į Vokietijos miestus Veimarą ir Leipcigą. Į šią kelionę mokinė buvo pakviesta dėl to, kad sėkmingai pasirodė šio fondo rengiamame vertimų ir iliustracijų projekte „Tavo žvilgsnis“ (vertė tekstą iš prancūzų kalbos). Įspūdingiausias kelionės akimirkas, praleistas kartu su mokiniais iš kitų Lietuvos mokyklų, Evita užfiksavo nuotraukose.

 

Nuotraukas žiūrėkite čia

 

 


Minėdami Tarptautinės Tolerancijos dieną 3-4 klasių mokiniai, projekto Konvojus 77“ dalyviai, surengė parodą „Drugelis“.

Margaspalviai drugeliai primins nekaltas holokausto aukas.

Mokinių paroda „Drugelis“, skirta lietuvos žydų genocido aukoms atminti. Drugeliai simbolizuoja per Holokaustą žuvusius žydų vaikus, su jų neišsipildžiusiomis svajonėmis ir troškimais... Idėja gimė iš eilėraščio „Drugelis“, kurį 1942 m. Terezino koncentracijos stovykloje parašė žydų tautybės Pavelas Friedmanas, nužudytas 1944 m. rugsėjo 29 d. Aušvice.

 

Parodą ruošė anglų kalbos mokytoja Daiva Riškienė ir pradinių klasių mokytoja Dalia Krūminienė

 

Nuotraukas žiūrėkite čia

 

 


Tolerancija – tai pakantumas kitiems, supratimas, kad kitas žmogus gali skirtis nuo mūsų. Pripažinimas, kad jis turi teisę būti kitoks nei mes.

 

Lapkričio 11 d. mūsų mokyklos 4a klasės komanda „Mažoji tolerancijos akademija“ dalyvavo Vilniaus miesto 3-4 klasių mokinių viktorinoje „Esu tolerantiškas“. Mokiniai paruošė prisistatymą, atliko įvairias kūrybines užduotis, atsakinėjo į viktorinos klausimus. Visi viktorinos dalyviai buvo apdovanoti saldžiomis dovanėlėmis bei padėkos raštais. Iš šio renginio mokiniai parsivežė daug įspūdžių, gerų emocijų, gražų palinkėjimą:

 

„Eik pirmyn, nebijok…

 Kol tu svajoji, tol gyveni!“

 

ir dailininkės sukurtą aitvarą, kuris padės pakilti kiekvieno mokinuko svajonei…

 

Mokinius ruošė pradinių klasių mokytoja Aušra Semėnienė ir muzikos mokytoja Viktorija Bajarūnienė.

 

 

Nuotraukas žiūrėkite čia

 

 


TARPTAUTINĖ TOLERANCIJOS DIENA

 

Lapkričio 16 d. mokykloje buvo paminėta Tarptautinė Tolerancijos diena. Šių metų tema — mozaika, o simbolis — žuvis, tad 1-8 bei specialiųjų klasių mokiniai įvairiomis technikomis gamino žuvis. Klasės valandėlių ir pamokų metu su mokiniais buvo aptarta žodžio „tolerancija“ prasmė ir reikšmė, kalbėta šiomis dienomis itin aktualia pabėgėlių tema. Mokinių darbai eksponuojami klasėse, koridoriuose bei stenduose.    

 

Tolerancijos dienos minėjimą organizavo socialinės pedagogės L.Charčenko, D.Leščinskienė, etikos mokytoja L.Šlajienė, dailės mokytoja D.Šverebienė bei klasių auklėtojos.

 

Nuotraukas žiūrėkite čia

 

 


Pasaulyje gėlių nesuskaičiuojama daugybė, tačiau pasakų, padavimų ir legendų nėra daug. Tęsdami projektą „Mokiniai ir gėlės — žemės šypsenėlės“, nutarėme paraginti vaikus patiems sukurti padavimą ar sakmę apie gėlę.

 

Nuotraukas žiūrėkite čia

 

 


Projektas „Augalų reikšmė žmogaus gyvenime“

 

Lapkričio 2-6 dienomis Aktų salėje aštuntų klasių mokiniai, vadovaujami mokytojų R. Kazlauskienės ir R. Kokinienės, pristatė rudeninių augalų vaisių ir sėklų kolekcijas.

Tai viena iš projekto veiklų, kurios metu mokiniai ne tik susipažino su rudeninių augalų vaisiais ir sėklomis, bet juos ir apibūdino bei estetiškai pateikė parodoje.

 

 

Nuotraukas žiūrėkite čia

 

 


Nuo lapkričio 2 d. iki 16 d. mūsų mokyklos ketvirtajame aukšte vyksta 6 - 8 klasių mokinių piešinių paroda „Vėlinių žvakelė“. Maloniai kviečiame apsilankyti.

Tikybos mokytoja Rūta Endrijaitytė.

 

Nuotraukas žiūrėkite čia

 

 


MATEMATIKOS MOKOMĖS ŽAISDAMI

 

Spalio 20 dieną 5-tų klasių mokiniai mokyklos Aktų salėje dalyvavo matematiniame renginyje „Matematikos mokomės žaisdami“.

Renginio metu mokiniams buvo sukurta aplinka, kurioje vaikai patyrė bendravimo džiaugsmą, stiprino bendradarbiavimo įgūdžius tarp klasės draugų, buvo skatinti domėtis matematika. Mokiniams buvo linksma ir smagu.

Renginį organizavo ir vedė matematikos mokytoja metodininkė Audronė Gudaitienė ir fizikos bei informacinių technologijų vyresnioji mokytoja Milana Ambroževič.

 

 

Nuotraukas žiūrėkite čia

 

 

 


Spalio 14 d. ir 21 d. Vilniaus Žygimanto Augusto mokyklos 6-8 klasių mokiniai, lydimi mokytojų Liudos Davlevičienės, Dalios Šverebienės ir Rūtos Endrijaitytės, apsilankė Vilniaus universitete. Gidės įdomiai papasakojo VU įkūrimo istoriją, minėdamos garsias universitetą baigusias ir jame dėsčiusias asmenybes (istoriką S. Daukantą, poetą A. Mickevičių), išvardino esamus fakultetus. Pabuvojome bibliotekoje, pakilome į senąją observatoriją, pasivaikščiojome po vidinius kiemelius, pagarbinome Švč. Sakramentą šv. Jonų bažnyčioje. Belieka linkėti, kad žymiųjų jėzuitų (literato M. K. Sarbievijaus, astronomo bei observatorijos steigėjo M. Počobuto, retorikos teoretiko Ž. Liauksmino, pirmojo lietuvių kalbos žodyno sudarytojo K. Sirvydo, pirmojo spausdinto Lietuvos istorijos vadovėlio autoriaus A. Vijūko - Kojelavičiaus) ir pasauliečių profesorių (geografo J. Lelevelio, Nobelio premijos laureato Č. Milošo) pėdomis sektų ir mūsų jaunieji mokiniai. Tesiektų jie mokslo ir išminties gerų tikslų įgyvendinimui, žmonijos gerovei ir Dievo garbei.

Už puikias nuotraukas 8c klasės mokiniui Lukui Padribonui įteikta knyga „Didieji klausimai jaunimui“.

 

Integruoto dailės — dorinio ugdymo projekto „Kur tavo lobis, ten ir tavo širdis“

koordinatorė, tikybos mokytoja Rūta Endrijaitytė

 

 

Daugiau skaitykite ir nuotraukas žiūrėkite čia

 

  

Spalio 15 dieną startavo naujas mokyklinis projektas „noriuimokykla“, kuris skirtas gabiųjų mokinių mokymosi poreikių tenkinimui, optimaliam jų bendrųjų ir specifinių akademinių gebėjimų ugdymui, motyvacijos domėtis gyvenimo aktualijomis ir mokytis skatinimui. 2015-2016 m. m. projekto veiklose dalyvaus 5a klasės mokiniai. Projekto veiklose pasisiūlė dirbti 16 mokytojų – mentorių, kurie konsultuos ir nukreips mokinius tiriamojo darbo tikslo ir uždavinių įgyvendinimui, stebės mokinių veiklą, ją vertins ir parengs mokinius jų veiklos pristatymui žodžiu. Mokslo metų pabaigoje geriausiai įvertinti mokinių darbai bus pristatomi mokyklos bendruomenei ir svečiams baigiamajame projekto „noriuimokykla“ renginyje. Skelbiame metinių tiriamųjų darbų organizavimo tvarkos aprašą ir reikalavimus jų parengimui.

 

Projekto tiriamųjų darbų organizavimo tvarkos aprašas

 

 


Š. m. birželio 4-7 d. mūsų mokyklos 6-8 klasių mokiniai vyko į pažintinę-edukacinę ekskursiją į Slovakiją. Ekskursijos metu apžiūrėjome įdomią ekspoziciją Oravos pilyje, kuri stūkso ant 112 m. aukščio Oravos upės skardžio. Neišdildomus įspūdžius paliko Demeniovo urvai, stalaktitais bei stalagmitais išpuošti požeminiai labirintai.

Antrąją dieną grupės laukė iššūkis — žygis Aukštųjų Tatrų kalnuose. Pasikėlę keltuvu iki Skalnate Pleso, pėsčiomis žingsniavome iki Zamkovskio kalnų namelio („chatos“). Pailsėję, atsigėrę ypatingo skonio kalnų arbatos, paragavę kopūstų ar česnakų sriubos, kalnų takeliais kilome link savo žygio tikslo — Terycho chatos, kuri yra 2015 m. aukštyje. Čia atsivėrė nuostabi kalnų panorama, žydros ežerėlių akys...

Žygį baigėme Stary Smokovec miestelyje. Net nepajutome, kad nužingsniavome apie 26 tūkstančius žingsnių (18,5 km.).

Vėliau maudėmės Poprado vandens parke.

Gražiausias akimirkas užfiksavome nuotraukose.

Spalio mėnesį surengėme edukacinės išvykos parodą „Aukštųjų Tatrų link...“ ir pravedėme šios kelionės refleksiją „Buvom, matėm, ką prisimenam...“

 

Geografijos mokytojos

 

Nuotraukas žiūrėkite čia

 

 


SVEIKINAME

8 c klasės mokinę Karoliną Banytę,

puikiai sudalyvavusią 7-ojoje Lietuvos mokinių gamtos mokslų olimpiadoje.

 

 


Ruduo jau ima teptuką ir įvairiomis spalvomis margina medžių lapus... Jie nuklojo sodų, kelių, ir parkų takus.

Mūsų mokyklos mokiniai prisirinko jų ir sukūrė pasakiško grožio rudeninių puokščių parodėlę.

 

Nuotraukas žiūrėkite čia

 

 


 

Spalio 9 d. mokykloje minėjome Pasaulinę košės dieną. 1-4 klasių mokiniai su mokytojomis aptarė, ką jie valgo per pusryčius, ką maistinga, sveika ir skanu valgyti. Visi kartu nusprendė, kad pusryčiaujant sumuštinius, sūrelius reikėtų keisti koše. Pradinukai ne tik kalbėjo, bet ir valgė karštu vandeniu specialiuose puodeliuose užpiltą ir išbrinkusią avižinę košę su vaisiais ir uogomis. Košę padovanojo UAB „Malsena“.

 

Nuotraukas žiūrėkite čia

 

 


Mes, Žygimanto Augusto pagrindinės mokyklos mokiniai, sakome „AČIŪ“ mūsų

mokytojams už demokratišką atmosferą, netemdančią gyvenimo spalvų!

 

 

Nuotraukas žiūrėkite čia

 

 


Rugsėjo 29 d. 1a ir 1b klasės mokinukai buvo išvykę į savo pirmąją kelionę. Jie aplankė Kernavės piliakalnius, pasivaikščiojo po Ąžuolyno giraitę. Buvo smagu ir linksma.

 

Nuotraukas žiūrėkite čia

 

 


Pamoka apie kultūrinius dekoratyvius augalus

 

Mokytojos Ramunė Kazlauskienė ir Liuda Davlevičienė kartu su grupe šeštų klasių mokinių rugsėjo 25 dieną aplankė Vilniaus edukologiniame universitete veikiančią kambarinių augalų parodą „Augalų labirintai“.

 

Daugiau skaitykite ir nuotraukas žiūrėkite čia 


 

 

 

 


SVEIKINAME

 

8e kl. mokinę Evitą Zalagaitę,

už dalyvavimą ir pasiekimus vertimų ir iliustracijų projekte „Tavo žvilgsnis“ laimėjus

ekskursiją į Vokietiją (Veimarą ir Leipcigą) spalio 23-26 d.!

 

 


Rugsėjo 29-oji pasitinka mūsų mokinius netradicinėmis veiklomis. Tai - edukacinių programų ir išvykų diena (EPID), kuomet mokiniai, lydimi mokytojų, pažins pasaulį keliaudami, kepdami ir ragaudami, ar žiūrėdami į žvaigždes. Skelbiame EPID planą.

 

1-4, specialioji ir lavinamoji klasės                   5-8 klasės

 

 


Paskutiniai paukščių pulkai jau vejasi vasarą. Baigia nužydėti paskutiniai rudeninių gėlių žiedai...

O mūsų mokykloje pražydo pasakiškos gėlės. Mat ima pagreitį ilgalaikis projektas „Mokiniai ir gėlės — žemės šypsenėlės“.

1-4, specialiosios ir lavinamosios klasių mokiniai ir jų mokytojai, tėveliai noriai dalyvauja jame. Panaudoję įvairią meninę techniką mokiniai piešė, lankstė, aplikavo nuostabaus grožio gėles.

Mokinių darbeliais pasipuošė mūsų mokykla. Dėkojame visiems dalyvavusiems.

 

Nuotraukas žiūrėkite čia

 

 


 

Būreliai 2015-2016 m. m.

 


Tėvų konsultacijų laikas

 

Tėveliai, norintys aptarti savo vaikų mokymosi rezultatus, pažangos bei elgesio klausimus, kviečiami susitikti su dalykų mokytojais žemiau nurodytu laiku. Apie atvykimą prašome pranešti iš anksto konkrečiam mokytojui per www.manodienynas.lt .

 

Tėvų konsultacijų laikas

 

 


 

Rugsėjo 1-osios akimirkos

 


Mūsų mokyklos 10 n klasės moksleivė Augustė Šerpytytė dalyvavo Specialiosiose Olimpinėse Pasaulio žaidynėse Los Andžele, kurios vyko 2015 m. liepos 25 – rugpjūčio 2 dienomis. Tai didžiausias šių metų pasaulyje sporto renginys. Renginio mastą rodo statistika: specialiosiose žaidynėse dalyvavo 6500 atletų ir 2 tūkstančiai trenerių iš 165 šalių.

Olimpiadoje dirbo 30 tūkstančių savanorių, varžybas stebėjo 500 tūkstančių žiūrovų. Žaidynės rengiamos pagal visas olimpiadų tradicijas: iš Graikijos atgabenama olimpinė ugnis. Ji uždegama stadione, vyksta įspūdingi atidarymo ir uždarymo renginiai, apdovanojimo ceremonijos. Žaidynių atidarymo ceremonijoje dalyvavo ir kalbėjo pirmoji JAV dama Michelle Obama.

„Specialioji olimpiada – tai būdas atverti akis, pakeisti požiūrį ir sugriauti sienas... Tai vieta, kur atletai gali pademonstruoti savo drąsą, ryžtą ir sportinę dvasią“, – skelbiama Los Andželo žaidynių oficialiame tinklalapyje.

 

Sveikiname 10 n klasės mokinę

AUGUSTĘ ŠERPYTYTĘ,

Specialiosiose Olimpinėse Pasaulio žaidynėse Los Andžele

25 m plaukimo laisvuoju stiliumi rungtyje iškovojus

aukso medalį.

 


Praktinė informacija tėvams dėl mokinio uniformos

 

Mokinio uniforma – mokinių vienybės, pasididžiavimo ir pagarbos mokyklai, jos tradicijoms simbolis, kultūringo elgesio, aprangos kultūros, estetinio skonio ugdymo dalis. Todėl visi mokyklos mokiniai dėvi uniformą.

Mokinio uniforma įsigyjama mokinių tėvų lėšomis. Ją galima užsisakyti UAB „MANOVITA“ Siuvyklos adresas: H. Manto g. 6/ Rinktinės g. 48

 

Daugiau apie mokinio uniformą rasite http://www.augusto.vilnius.lm.lt/uniformos/informacija/

 

 

© Vilniaus Žygimanto Augusto pagrindinė mokykla. Visos teisės saugomos.