Pagrindinis meniu
Pradinis
Kalendorius

« »
P A T K Pn Š S  
02 03 04 05 06 07 08
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 01 02 03 04 05
Mėnesio įvykiai »  
Pamokų laikas
 I. 08.00 - 08.45
 II. 08.55 - 09.40
 III. 09.50 - 10.35
 IV. 10.55 - 11.40
 V. 12.00 - 12.45
 VI. 12.55 - 13.40
 VII. 13.50 - 14.35

 

 

 

 

 

 


Šių metų sausio 12 d., Lietuvos Laisvės gynėjų dienos išvakarėse, dešimt mūsų mokyklos 8-tų klasių mokinių (Nainys Natanas, Želvytė Austėja, Griguolaitė Gabija Ona, Šukaitytė Urtė, Grimbovskaja Diana, Kaušytė Austė, Šukys Andrius, Zacharaitė Rugilė, Dansevičius Deividas, Lebedžinskaitė Darija) ir istorijos vyr. mokytoja Dalia Vainauskaitė buvome pakviesti dalyvauti Lietuvos Laisvės gynėjų dienos minėjimo renginyje LR Seime. Kasparo Genzbigelio, Sausio 13-osios brolijos pirmininko, kvietimu turėjome garbės atstovauti ne tik mūsų mokyklai, bet ir Lietuvos jaunuomenei.

Seimo pirmuosiuose rūmuose stebėjome iškilmingą ir įspūdingą Laisvės gynėjų rikiuotę, o vėliau dalyvavome konferencijoje, vykusioje istorinėje Lietuvos Respublikos Seimo Kovo 11-osios Akto salėje. Konferencija prasidėjo 1949 m. partizanų sukurta ir kunigo. Roberto Grigo sukalbėta maldele. Po jos tylos minute buvo pagerbti visi žuvusieji. Konferencijos metu klausėmės 1990 m. Atkuriamojo Seimo pirmininko prof. Vytauto Landsbergio prisiminimų ir pasvarstymų apie nūdienos iššūkius. Seimo gynybą organizavęs ir jai vadovavęs Audrius Butkevičius pabrėžė, kad privalome gerai išmokti sausio 13-osios pamoką. Išgirdome dabartinio Seimo pirmininko Viktoro Pranckiečio, Krašto apsaugos ministro Raimundo Karoblio mintis ir pastebėjimus, kad privalome saugoti ir didžiuotis Laisve, nepasiduoti propagandai, kuri yra ypač klastinga.

Mokiniams didelį įspūdį paliko svečio iš Ukrainos, savanoriškai sausio 13-osios naktį gynusio parlamentą, Jevgenijaus Dykyj kalba, apie 1991 m. įvykių Lietuvoje ir 2014-2017 m. įvykių Ukrainoje sąsajas. Pasak Austės Kaušytės (8c kl.), išklausiusi šią kalbą, ji suprato padėties rimtumą. Taip pat turėjome įsimintiną galimybę ne tik pamatyti, bet ir pasikalbėti su 1991 m. Seimo rūmų gynėjais. Ypač nuoširdus pokalbis užsimezgė su Kasparu Genzbigeliu.

Mums apžiūrint įspūdingus Gediminaičių stulpus bei nuotraukų parodą, priėjo ir labai šiltai bendravo kunigas Robertas Grigas, kuris lemtingomis 1991 m. dienomis buvo tikras ramstis Lietuvos žmonėms, stojusiems ginti parlamentą – gynėjai gavo nuodėmių atleidimą ir palaiminimą prieš lemtingąją naktį.

Iškilių asmenybių – politikų, laisvės gynėjų, visuomenininkų – kalbų išklausę mokiniai suprato įgavę neįkainojamos patirties, pajutę tų dienų dvasią. Anot Dianos Grimbovskajos (8c kl.), tai buvo labai įdomi gyvosios istorijos pamoka.

Mūsų mokyklos mokinių dalyvavimas sausio 12 d. Parlamente vykusiame renginyje paskatino pajusti atsakomybę už savo šalies laisvę, ateitį, sužadino patriotinius jausmus.

 

Istorijos vyr. mokytoja Dalia Vainauskaitė

 

Nuotraukas žiūrėkite čia

 

 

 


Atmintis gyva, nes liudija...

 

Bernužėli kareivėli,

Kur tavo nameliai?

Aukštam danguj tamsus gojus,

Ten mano nameliai....

           

 

Šia lietuvių liaudies daina Žygimanto Augusto pagrindinės mokyklos lietuvių kalbos ir istorijos mokytojos drauge su mokiniais mokyklos foje, šalia žvakutėmis mirgančių Gediminaičių stulpų (vieno svarbesnių Lietuvos valstybingumo simbolių, kurį žvakelių forma išdėliojo mokyklos socialinė pedagogė Lina Charčenko ir mokinių taryba), pagerbė Lietuvos didvyrius, kurie išpirko Laisvę savo gyvybėmis.

Sausio 13-osios 8 val. ryto visuose mokyklos languose degančios žvakutės skelbė, kad niekada nebevergausime ir ginsime Tėvynės laisvę.

Apie 1991 m. Sausio 13-osios įvykius Žygimanto Augusto pagrindinės mokyklos istorijos mokytoja Dalia Vainauskaitė ir 8-ų klasių mokiniai daugiau sužinojo Lietuvos Respublikos Seimo konferencijoje. Dalindamiesi įspūdžiais aštuntokai teigė, jog, jų supratimu, laisvė – tai galimybė augti ir tobulėti Lietuvos jaunimui.

Mokyklos aktyvo mokiniai uždegė atminimo žvakeles ir prie dailės mokytojos Danguolės Pečiukonytės – Juan Font parodos, skirtos Sausio 13-ajai, Laisvės gynėjų dienai paminėti.

Bendruomenės vieningumą rodė iš atlapų išsegtų gėlių sudaryta Neužmirštuolių pieva.

 

Lietuvių kalbos ir istorijos mokytojos

 

 

Nuotraukas žiūrėkite čia

 

 


Sausio 13-14 dienomis mokykloje vyko skautų sueiga, skirta Laisvės gynėjų dienai paminėti. Šioje sueigoje dalyvavo 55 Žygimantų vieneto nariai. Į renginį atvyko ir buvę mūsų mokyklos mokiniai – „Ąžuolo“ draugovės skautai. Gera buvo susitikus visiems kartu pabūti, prisiminti skautiškas dainas, žaidimus, atlikti užduotis skiltyse.

Sausio 14 d. 25 skautai dalyvavo tradiciniame bėgime „Gyvybės ir mirties keliu“. Vaikai liko sužavėti amerikiečių ir lietuvių karių nuoširdumu, bendravimu, visų bėgime dalyvavusių žmonių vienybe.

 

 


2017 m. sausis

 

Mokinių žiemos atostogų metu Žygimanto Augusto pagrindinės mokyklos pedagogai tobulėjo: jiems vyko įvairūs mokymai, seminarai bei dirbtuvės. Vieni skubėjo į seminarą „Mokinio pažangos stebėjimas ir vertinimas“ , kiti – į mokytojų mokymus „Pamoka su planšetėmis“, treti - mokyklos išorinio vertinimo ataskaitos aptarimo dirbtuves. Pastarosiose pedagogai daug diskutavo tarpusavyje, pasidalinę į mažas grupeles, patys kėlė klausimus, problemas ir ieškojo sprendimų. Išgirdome aštuonis skirtingus kūrybiškus pristatymus ir nemažai praktiškų idėjų, kaip tobulinti mokyklos veiklą. Smagu, kad mokytojai visose veiklose atvirai dalinosi savo patirtimi vieni su kitais, išsinešė naujų žinių bei naujų jėgų sėkmingam darbui!

 

 

 


Šių metų gruodžio 7 d. mūsų mokykloje vyko tradicija tapęs susitikimas su mokiniais iš Prancūzijos. Jau ketvirti metai vykstantis susitikimas yra labai laukiamas mokinių, kurie mokosi prancūzų kalbos.

Mokiniai ir jų mokytoja Evelyne Taillepierre pasakojo apie savo šalį, savo mokyklą, apie savo pomėgius. Mūsų mokyklos mokiniai taip pat pristatė savo mokyklos istoriją, veiklą, pasakojo apie Kalėdų tradicijas Lietuvoje.

Abiejų mokyklų mokiniai kartu dalyvavo viktorinoje, atliko užduotis, dainavo prancūziškas ir lietuviškas Kalėdines dainas.

Šis susitikimas praplėtė mokinių žinias apie Prancūziją, mokiniai susidomėję klausėsi gyvos prancūzų kalbos, ir bendraudami jautėsi puikiai, nes galėjo laisvai bendrauti ir susikalbėti patys.

 

Prancūzų kalbos mokytoja Virginija Motiejūnaitė

 

 

 


Kalėdinis kvadrato turnyras

 

Gruodžio 19-20 d. mokykloje vyko tradicinis Nykštukų (1 kl.), Mažasis (2 kl.)

ir kvadrato turnyras (3-4 kl.) Kalėdinei taurei laimėti.

 

Sveikiname pirmokus ir džiaugiamės jų ryžtu bei atkaklia kova.

 

Mažojo kvadrato turnyro rezultatai:

I vieta – 2a klasės komanda

II vieta – 2c klasės komanda

III vieta – 2b klasės komanda

 

2016 m. Kalėdinę taurę iškovojo 4b klasės komanda

II vieta – 3b klasės komanda

III vieta – 4a ir 3a klasių komandos

 

 

Nuotraukas žiūrėkite čia

 

 


Gruodžio 16 dieną mokykloje vyko rusų (užsienio) kalbos olimpiados I-asis etapas — meninio skaitymo konkursas „Mėgstamiausias eilėraštis“. 6-7 klasių mokinius konkursui ruošė mokytojos Janina Paplauskienė ir Nelia Solovjova.

 

Skambėjo graži, daininga, išraiškinga, lanksti, šmaikšti ir turtinga rusų kalba.

 


 

Sveikiname

 

ir skelbiame meninio skaitymo konkurso „Mėgstamiausias eilėraštis“ nugalėtojus:

 

  
I vieta Aurimas Karpovičius 6a klasė
II vieta Valerija Glušenkova 6a klasė
  Nikolė Pečiulevičiūtė 7c klasė
III vieta    Kristina Langaitė 6d klasė
  Daniel Makauskas 7b klasė

 

Vilniaus miesto rusų (užsienio) kalbos olimpiados II-ajame etape, kuris vyks 2017m. sausio 26 dieną Vilniaus „Minties“ gimnazijoje, mūsų mokyklą atstovaus Aurimas Karpovičius ir Valerija Glušenkova.

 

 

 


Integruoto dorinio ugdymo-menų-technologijų-istorijos projekto „Kur tavo lobis, ten ir tavo širdis“ veikla

 

 

 Gruodžio 1 d. mokiniai su istorijos mokytoja Dalia Vainauskaite ir tikybos mokytoja Rūta Endrijaityte lankėsi šv. Jokūbo ir Pilypo bažnyčioje.

 

 

Mokinių įspūdžius skaitykite ir nuotraukas žiūrėkite čia

 

    

„Kalėdinis sveikinimas“

 

integruota dailės (šriftas, taškas) ir informacinių technologijų (koliažas)

7-tų klasių mokinių darbų paroda.

Parodą organizavo mokytojos Danguolė Pečiukonytė Juan Font ir

Dileta Misiūnienė

 

Nuotraukas žiūrėkite čia

 

 

 


Gruodžio 9 d. VŠĮ Vilniaus statybininkų rengimo centre buvo organizuojama atvira pamoka. Mūsų mokiniai Andrius Šukys (8d kl.), Ignas Augustinavičius (8d kl.) ir Jakūbas Navarskas (8c kl.) dalyvavo interjero dekoravimo pamokoje „Sužinok ir išmok“. Mokiniai atliko kūrybines užduotis ir buvo apdovanoti padėkos raštais. Moksleivių darbai buvo eksponuojami parodoje.

 

Technologijų mokytojas Romualdas Tonkūnas

 

Nuotraukas žiūrėkite čia

 

 


Nuotraukas žiūrėkite čia

 

 


Gruodžio 7-ąją dieną 5d, 7a, 7b, 7c klasių tikybos pamokose apsilankė vienuolis jėzuitas Aurimas Šukys. Pamokas pradėjome giesme ir malda Mergelei Marijai. 5d ir 7a klasių moksleiviai vaidino mini spektakliukus, kuriuos kartu su svečiu aptarėme. Tuomet klausėmės vienuolio liudijimo apie tikėjimo iššūkius tarybiniu laikmečiu. Sužinojome, kaip br. Aurimui sekasi padėti pabėgėliams, kokios konkrečios pagalbos trūksta mūsų bendraamžiams, atsidūrusiems Lietuvoje dėl neramumų savo gimtinėje. Dėkojame svečiui už nuoširdų pasidalinimą apie vienuolinį pašaukimą. Tikime, kad per šį adventą, melsdamiesi vieni už kitus, išgirsime tylų Jėzaus kvietimą, raginantį sekti paskui Jį mylint, laiminant, atleidžiant.

 

Tikybos mokytoja Rūta Endrijaitytė

 

Nuotraukas žiūrėkite čia

 

 

 


Gruodžio 8-14 dienomis Vilniaus Žygimanto Augusto pagrindinėje mokykloje vyko respublikos 1-4-ų ir specialiųjų klasių mokinių technologijų paroda-konkursas „Ateities automobilis“. Sulaukėme 57 įvairia technika pagamintų automobiliukų. Džiaugiamės parodos-konkurso dalyvių kūrybiniais darbais.

 

Sveikiname ir skelbiame parodos-konkurso „Ateities automobilis“ nugalėtojus:

 

I vieta

Kėdainių r. Labūnavos pagrindinė mokykla,

 3 kl. Benas Gadišauskas (mama Kristina Gadišauskienė) Mokytoja Jurgita Vaitiekūnienė

„Vaivorykštės tako" gimnazijos Vilniaus filialas,

 3 kl. Luka Buivydaitė ir Matas Tankeliavičius Mokytoja Daiva Šmotavičienė

II vieta

Kėdainių r. Labūnavos pagrindinė mokykla,

 3 kl. Erikas Ylius (tėtis Nerijus Ylius) Mokytoja Jurgita Vaitiekūnienė

Vilniaus Taikos progimnazijos,

4b kl. Kornelija Avinaitė Mokytoja Gražina Dermontienė

Vilniaus Šilo mokykla,

5 spec. lav. kl. Aleksandr Trubač Mokytoja Irena Radžiūnienė

Vilniaus Žygimanto Augusto pagrindinė mokykla,

 4b kl. Gustas Pagirys Mokytoja Dalia Krūminienė

III vieta

Vilniaus Šilo mokykla,

 4 spec. kl. Gabrielius Jasinskis, Viktorija Michnovič, Viktorija Saikauskaitė, Robert Čobot Mokytoja Jurgita Rakauskaitė

Vilniaus Žygimanto Augusto pagrindinė mokykla,

 2a kl. Ernestas, Deividas ir Augustinas Staniuliai Mokytoja Irena Paketūrienė

 

 

Nuotraukas žiūrėkite čia

 

 


Startavo „Knygų Kalėdos“!


„Knyga, kuri keičia gyvenimą“ — tokia šiemet „Knygų Kalėdų“ nešama žinia. Pasak Prezidentės, jau šeštus metus „Knygų Kalėdos“ yra šventinio stebuklo dalis, o visos geros knygos tampa stebukladarėmis.

 

 

 

Nelikime abejingi gražiam kalėdiniam dovanojimui, prisidėkime prie didžiausios knygų šventės. Skaitykime, dovanokime ir dalinkimės! Mokyklos biblioteka maloniai laukia skaitytojų, galinčių padovanoti naujų knygų ir džiaugsmą skaityti.

 

 

Nuoširdžiai dėkoju visiems,

bibliotekos vedėja

Gita Zinevičienė

 


Kai parduotuvėse ant lentynų imamos krauti kalėdinės dekoracijos, eglutės, žaisliukai, smilkteli mintis apie artėjančias šventes... Tad ir mokyklos fojė kasmet puošiame ir įžiebiame eglutę.

Šiemet ši užduotis teko pirmokams. Gruodžio 6 dieną gausus jų būrys susirinko į Eglutės įžiebimo šventę, tačiau nors vaikai skaičiavo ir garsiai, ir tyliai, eglutė nepasidavė. Tuomet ėmėme gudrauti – dainavome, grojome, šokome, mokėmės eilėraščių, direktorius garbės raštais apdovanojo I trimestro pirmūnus, kvadrato rinktinę už Vilniaus miesto sporto žaidynėse iškovotą II vietą...

Pagaliau su vaikais pasidžiaugusi jų meniniais gebėjimais, mokslo, sporto rezultatais, eglutė įsižiebė! Kiek visiems buvo džiaugsmo. Ir dabar ji kiekvieną rytą sutinka visus margaspalvėmis švieselėmis, o po pamokų išlydi į namus!

Linkime, kad kiekvieną aplankytų šv. Kalėdų stebuklas!

 

Nuotraukas žiūrėkite čia

 


SVEIKINAME

 

mūsų mokyklos kvadrato rinktinę –

 

Rusnė Utkaitė (3a kl.), Dominyka Grimbovskaja (3b kl.), Gabija Seniutytė (3b kl.), Džiugas Balkus (3b kl.),

Agota Augustinavičiūtė (3c kl.), Miglė Balnionytė (4a kl.), Faustas Aleknavičius (4a kl.), Saulė Tilvikaitė (4b kl.),

Matas Deniušas (4b kl.), Budvydas Vaškelis (4b kl.), Lukas Morkūnas (4b kl.), Karolis Kodz (4b kl.) –

 

Vilniaus miesto mokinių sporto žaidynių kvadrato varžybose

iškovojusią II vietą

(kvadrato būrelio vadovė – Virginija Lučunienė)

 

  

 

 


2016 metų spalio – lapkričio mėnesiais 3a ir 3b klasės mokiniai kartu su savo mokytojomis Regina Elzbergiene ir Virginija Lučiuniene bei katalikų tikybos mokytoja Raimonda Kukliene dalyvavo Vilniaus arkivyskupijos katechetikos centro organizuotoje Gailestingumo darbų akcijoje. Kiekvienas tapo angelu sargu ir įsipareigojo vykdyti geruosius darbus mokykloje, šeimoje, draugų tarpe ir melstis vienas už kitą. Mokiniai kiekvieną dieną pildė Gailestingumo darbų knygeles.

 

Lapkričio 17 d. 3a ir 3b klasės atstovai darbus pristatė Aušros Vartų Dievo Gailestingumo Motinos Švč. Mergelės Marijos atlaidų šventėje. Čia susirinko vaikų iš įvairių Vilniaus arkivyskupijos mokyklų. Šventės svečiai - žurnalo Magnifikat vaikams redaktorė Inesa Vaitkūnaitė ir dainininkas Mantas Jankavičius, kuris vaikams dainavo ir dalinosi savo tikėjimo patirtimi. Po šventės visi dalyvavo šv. Mišiose.

 

 

Nuotraukas žiūrėkite čia

 

 


 

 


 

 


2016 lapkričio 26 d. mokytojos V.Trojan ir M.Ambroževič su 8b ir 8c klasės mokiniais lankėsi parodoje Mokykla 2016, bei dalyvavo Newton stendo STEAM veiklose. Mokiniai turėjo patys užprogramuoti robotus, kad jie įveiktų paruoštą trasą, taip pat eksperimentavo su garo varikliu, bandė suprasti kaip veikia potencinės ir kinetinės jėgos, bei kaip įdarbinti vėją.

„Niutono“ veiklų idėja kartu su jau veikiančiais moderniausiais „Niutono“ moksliniais centrais, yra sukurta 2003 metais Norvegijoje pagal koncepciją, kuri buvo tobulinama ir išbandyta tokiose Skandinavijos šalyse kaip Norvegija ir Danija per pastaruosius 10 metų.

Mokiniai ir mokytojos liko labai patenkinti renginiu ir dėkoja organizatoriams.

 

Nuotraukas žiūrėkite čia

 

 


Pradinių ir spec. klasių projekto „Švarus pasaulis — graži aplinka“ spalio ir lapričio mėnesių veikla

 

Gražus ruduo baigėsi užleisdamas vietą žiemai, kuri įsiveržė su šaltuku ir pirmosiomis snaigėmis. Žiema — visuomet netikėta ir džiuginanti, primenanti artėjančias Kalėdas. Sniegas... nuklojantis viską balta spalva. Aplink minkšta ir ramu... Atsisveikindami su rudeniu, 1-4 ir spec. klasių mokiniai bei jų mokytojos piešė gamtą, gyvūnus, gamino įvairius darbelius iš antrinių žaliavų, rašė laiškus Žemei...

 

Nuotraukas žiūrėkite čia

 

 


Lapkričio 17-ąją dieną 7-ųjų — 8-ųjų klasių moksleiviai (gailestingumo darbų akcijos dalyviai), lydimi technologijų mokytojos Daivos Vaičiūnienės ir tikybos mokytojos Rūtos Endrijaitytės, dalyvavo Aušros Vartų Gailestingumo Motinos atlaiduose.

 

Daugiau skaitykite ir nuotraukas žiūrėkite čia

 

 


 

7 klasių mokinių darbų paroda „Gyvojo pasaulio atpažinimo raktai“

 

Vienas iš aktyviųjų mokymo metodų – mokinių praktinė veikla. Ji ugdo mokinio kritinį mąstymą, savarankiškumą, skatina mokinio ir mokytojo bendradarbiavimą, norą geriau pažinti supančią aplinką, taikyti įgytas žinias praktiškai.

7 klasių mokiniai tyrinėjo, fiksavo, analizavo savo giminės (šeimos) ir medžių lapų išorinius požymius ir padarė darbų parodą.

 

Biologijos mokytoja metodininkė Ramunė Kazlauskienė

 

 

Nuotraukas žiūrėkite čia

 

 


Nuotraukas žiūrėkite čia

 

 

 


Tarptautinė tolerancijos diena

 

 

Kaip ir kiekvienais metais, Tarptautinė istorinio teisingumo komisija kvietė kartu paminėti lapkričio 16-tąją — Tarptautinę tolerancijos dieną. Šiemet tolerancijos dienos simbolis — paukštis, kaip meilės, tyrumo ir taikos simbolis.

1-4 kl. ir spec. klasių mokiniai bei mokytojos visą savaitę dalyvavo tolerancijos dienos minėjimo veiklose: klasių vadovės, dorinio ugdymo mokytojos su vaikais kalbėjo apie toleranciją, žiūrėjo vaizdinę medžiagą. Mokiniai buvo raginami prisijungti prie akcijos „Vilkiu baltai — esu tolerantiškas“ ir kviečiami lapkričio 16-tąją į mokyklą ateiti vilkint baltus drabužius ar turint baltą aprangos akcentą. 1-2 kl. ir spec. klasių mokiniai dekoravo „Tolerancijos paukščius“, o 3-4 kl. mokiniai rašė laiškus tema „Esu tolerantiškas“. Vaikų darbai yra ekponuojami klasėse bei stende cokoliniame aukšte „Skrydis už toleranciją“.

Pradinio ugdymo mokytoja Virginija Lučunienė kvietė visus 1-4 kl. ir spec. klasių mokinius į sporto salę pavažiuoti „Tolerancijos traukiniu“ ir kartu paskanduoti, padainuoti skautiškas dainas bei prisiminti tolerancijos principus.

Tarptautinės tolerancijos dienos veiklas organizavo socialinė pedagogė D.Leščinskienė.

 

 

Nuotraukas žiūrėkite čia

 

 


Spalio 21 d. 8b ir 8c klasių mokiniai su technologijų mokytoja Daiva Vaičiūniene ir tikybos mokytoja Rūta Endrijaityte apsilankė Kūdikių namuose Žolyno g. Jau ketvirtus metus sėkmingai tęsiamas projektas, šiemet pavadintas „Nepamiršk manęs“. Moksleiviai mezga vaikams pirštinytes, kojines, kepurytes ir su lauktuvėmis aplanko be tėvų gyvenančius mažylius.

 

Mokinių įspūdžius skaitykite ir nuotraukas žiūrėkite čia

 

 


   

Patyčios — itin paplitusi problema tarp mokyklinio amžiaus vaikų. Pagrindinė priežastis yra ta, kad daugelis besityčiojančių bando save parodyti „kietais“, viršesniais ir tam naudoja fizinį ar emocinį kito žalojimą. Patyčių pasekmės būna TIK neigiamos: vaikai pradeda vengti vietų, kur iš jų tyčiojamasi, bėga iš pamokų, tampa irzlūs, užsidarę bei ima nepasitikėti savimi.

Nors literatūros šia tema tikrai nemažai, bet džiugu pasiūlyti lietuvių autorių K.Petrylos ir V.Medinecko-Ironvyto 2016 m. išleistą knygą „Vagis mokykloje“, kurią rekomenduotume paskaityti mokiniams, paliestiems patyčių problemos. Knygoje dėliojami vidurinės mokyklos pastumdėlio, šešiolikmečio paauglio gyvenimo vingiai, aiškiai atskleidžiant jo jausmus, išgyvenimus, sąlygotus patiriamų patyčių bei puslapis po puslapio nagrinėjant ir pateikiant daugybę pasitikėjimą keliančių sprendimų! Autoriai paliečia ir kitas jaunimui aktualias temas: mokymosi sunkumus, įvertinimo svarbą, draugystę, socialinius tinklus, žalingus įpročius, pirmą meilę ir kt.

Knygą rekomenduoja ir vieną egzempliorių mokyklos bibliotekai dovanoja socialinė pedagogė Dovilė Leščinskienė.

 

 


Spalio 20 dieną 7c klasės mokiniai Orinta Dzemionaitė, Erika Ilkevič, Evelina Šeštokaitė, Augustas Kanapickas ir Gytis Šiupelis dalyvavo vokiečių kalbos konkurse „Mes — geriausi draugai“. Šis konkursa yra respublikinio Goethe`s instituto projekto „Vokiečių kalbos mokymasis kitaip. Vadovėlis Beste Freunde Lietuvoje“ renginys vokiečių kalbos dienai paminėti. Konkursas vyko Vilniaus Petro Vileišio progimnazijoje.

 

Sveikiname

Eveliną Šeštokaitę,

Diktanto meistro konkurse užėmusią

II-ąją vietą.

 

 

Mokinius ruošė vokiečių kalbos mokytoja Eglė Karmonienė.

 

Nuotraukas žiūrėkite čia

 

 


2016 spalio 17 – 21 dienomis mokykloje yra minima ES programavimo savaitė.

 

Pirmadienį mokyklos mokytojai stebėjo Mokytojo TV tiesioginę vaizdo transliaciją „Kaip būti saugesniam internete: tapatybės vagystės, piratavimas, interneto etiketas“.

 

Antradienį mokytojos V. Trojan ir D. Misiūnienė kartu su 6d, 7c, 8c klasės mokiniais stebėjo „Google“ organizuojamą e-pamoką „Karjera nuolat besikeičiančiame technologijų pasaulyje“.

 

Trečiadienį vyks mokytojos V.Trojan organizuojama diskusija - pamoka 301 kab. 5 - 8 klasių mokiniams „Kas yra programavimas? Ką galiu sukurti jau dabar? Žaidimų kūrimas”.

 

Visą savaitę mokykloje vyksta IT konkurso „Bebras“ treniruotės.

 

 


 


   

Dovanos bibliotekai

 

Vaikui šiame pasaulyje yra saugiausia su gera ir gražia knyga rankose. Prasidėjus mokslo metams uoliausi knygų bičiuliai rinkosi į mokyklos biblioteką pasidalinti vasaros, perskaitytų knygų įspūdžiais ir padovanojo perskaitytų, įdomių knygų. Ačiū Deividui Gulbinovič, Martai Jusionytei, Justei Rastenytei ir daugeliui kitų, kurių nepaminėjau.

 

Bibliotekos vedėja

 


 

Ugdymas karjerai

 

 


Rugsėjo 29 d. ir spalio 13 d. mūsų mokyklos 8-tų klasių mokiniai dalyvavo ugdymo karjerai pamokoje „Grafitti — riba tarp meno ir vandalizmo“, kurią vedė Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Jaunimo reikalų skyriaus meninių projektų koordinatorė K.Jodkaitė. Paskaitą sudarė dvi dalys: teorinė ir praktinė. Teorinės dalies metu mokiniai buvo supažindinti su grafitti atsiradimo istorija, stilių įvairove, piešimo technika. Lektorė pasidalino savo asmenine patirtimi, pasiekimais ir karjeros vingiais. Praktinėje dalyje mokiniai turėjo galimybę ant pasirinkto paviršiaus (marškinėlių, rankinės ir pan.) išbandyti grafitti techniką ir nusipiešti norimą paveikslėlį.

 

Ugdymo karjerai pamoką—susitikimą organizavo socialinė pedagogė Dovilė Leščinskienė.

 

Nuotraukas žiūrėkite čia

 

 

 


Koks gražus gali būti ruduo, sugėręs praėjusios vasaros šviesą ir šilumą — ryškus, gyvastingas, džiuginantis spalvomis ir brandos pilnatve... Koks nykus gali būti ruduo, atšiauria žvarba geliantis sąnarius, širdį ir sielą, nepaliekantis vilties savo pilkumu... Tik nuo mūsų pačių priklauso, ar mūsų dienos švies kaip šermukšnių ar kadagių uogos saulės nutviekstoje laukymėje, ar sunkiu debesų švinu užguls mintis ir žvilgsnį...

1-4 pradinių ir spec.klasių mokiniai kartu su savo mokytojomis dalyvauja gamtosaugos projekte: „Švarus pasaulis — graži aplinka“.

 

Rugsėjo mėnesį — „Mes saugome gamtą — mes gamtos bičiuliai“ — mokiniai piešė, aplikavo šia tema susijusius piešinius, gamino įvairius darbelius. 3a, 4a ir 4b klasių mokiniai sodino kaštonus.

 

Nuotraukas žiūrėkite čia

 

 


Žygimanto Augusto pagrindinės mokyklos 7-8 klasių mokiniai sveikina

mokytojų dienos proga surengdami darbų parodą  

„Saldi dovana mokytojams“.

 

Būkite sveiki, stiprūs, kantrūs ir ištvermingi – su meile ir pagarba Jūsų mokiniai.

 

 

 

Darbo vadovės Danguolė Pečiukonytė-Juan Font ir Dileta Misiūnienė

 

 


 

 


  „Esame skaitanti ir kultūringa tauta“ — per atidarymą sakė Bibliotekų metų globėja prezidentė Dalia Grybauskaitė. Minint Bibliotekų metus kviečiame skaityti ir siūlome Shefali Tsabary knygą „Sąmoninga tėvystė“. Tai naujoviškas, netradicinis, gal net revoliucinis požiūris į auklėjimą: knyga apie dvasinį bendradarbiavimą su vaikais.

 

 


RUGSĖJO 27-OJI MOKYKLOJE NETRADICINIO UGDYMO — EDUKACINIŲ PROGRAMŲ IR IŠVYKŲ DIENA

 

Šią diena pamokos nevyks. Su mokinių veikla susipažinkite čia:

 

1-4, ir spec. klasės             5-8 klasės

 

Įspūdžiai iš edukacinių išvykų ir progamų: 1a, 1b ir 9/10 spec. klasės   2a ir 2b klasės  6a klasė  7a klasė

7d klasė  8c klasė 

 


Integruotas dorinio ugdymo-menų-technologijų-istorijos projektas

„Kur tavo lobis, ten ir tavo širdis“

 

2016 metų rugsėjo 15-osios dienos 5-ųjų, 7-ųjų, 8-ųjų klasių Kryžiaus kelio akimirkos. Mokinius lydėjo mokytojos: Dalia Šverebienė, Daiva Vaičiūnienė, Liuda Davlevičienė, Virginija Motiejūnaitė ir Rūta Endrijaitytė. Nuotraukų autoriai: Deividas Gulbinovič (8c) ir Kamilė Jurskytė (7d).

 

Mokinių įspūdžius skaitykite ir nuotraukas žiūrėkite čia

 

 


 

 


STEP TĖVYSTĖS ĮGŪDŽIŲ GRUPĖ

ARTIMESNIAM BENDRAVIMUI SU VAIKU

Buvimas tėvais kelia nemažai iššūkių, tačiau to galima mokytis. Svarbu pradėti!

 

Daugiau informacijos rasite: Kvietimas

 

 


SNUKERIO AKADEMIJA KVIEČIA

 

 

 

 


Nors jau baigiasi rugsėjis ir įpusėjo ketvirtoji mokymosi savaitė, kviečiame prisiminti, kokie buvome ir kaip pradėjome 2016-2017 mokslo metus

 

Rugsėjo 1-osios nuotraukos

 


Europos kalbų diena

 

Ar žinote iš kur kilo anglų kalbos žodis „apple“, o ką reiškia pasisveikinimas „čiau“ (ciao)? Į šiuos ir kitus klausimus atsakymų ieškojo 7-ų klasių mokiniai. Rugsėjo 26 dieną minint Europos kalbų dieną, anglų kalbos mokytoja Daiva Riškienė ir vokiečių kalbos mokytoja Eglė Karmonienė pakvietė 7-okus į protų mūšį „Europos kalbų labirintas“. Mokinių komandos atsakinėjo į klausimus apie Europos kalbas. Savo žinias galėjo pasitikrinti ir žiūrovai. Daugiausia teisingų atsakymų pateikė ir I-ąją vietą laimėjo 7a klasės komanda. Nugalėtojai buvo apdovanoti saldžiais prizais.

Dėkojame 4a ir 4b klasių mokiniams, savo darbeliais, skirtais Europos kalbų dienai, papuošusiems salę.

 

Nuotraukas žiūrėkite čia

 

 

 


Kiekvieną Rudens lygiadienį švenčiame rudens Lygės šventę, pabrėždami šiltojo metų laiko pabaigą ir perėjimą į šaltąjį metų laiką. Šiais metais rugsėjo 22 d. Neries krantinėse prie Karaliaus Mindaugo tilto vyko neeilinis reginys, skirtas Baltų vienybės dienai.

 

Daugiau skaitykite ir nuotraukas žiūrėkite čia

 


Akcija „Mes prieš patyčias“

 

Rugsėjo 9 d. 12 val. pradinių klasių (1c, 2c, 3a ir 3c kl.) mokiniai ir mokytojos dalyvavo Švietimo ir mokslo ministrės A.Pitrėnienės bei iniciatyvos „Už saugią Lietuvą“ ambasadorės D.Žeimytės inicijuotoje akcijoje „Mes prieš patyčias“. Mokiniai tiesioginės transliacijos metu galėjo stebėti įkvepiančią N.Vujičičiaus kalbą. Nors pats nuo gimimo turi negalią, ragino jaunimą nepasiduoti, siekti savo tikslo bei skatino kovoti su patyčiomis mokykloje.

Po siužeto peržiūros mokiniams klasėse buvo vedamos diskusijos.

 

Dalyvavimą akcijoje inicijavo socialinė pedagogė pradinėms klasėms D.Leščinskienė.

 

 

 


 

PAPILDOMOJO UGDYMO VEIKLA, SKIRTA MOKINIŲ MENINIŲ GEBĖJIMŲ UGDYMUI, SAVIRAIŠKAI IR FIZINIAM PARENGIMUI (2016-2017 mokslo metai)

 

 

 

 


 

© Vilniaus Žygimanto Augusto pagrindinė mokykla. Visos teisės saugomos.