Pagrindinis meniu
Pradinis
Kalendorius

« »
P A T K Pn Š S  
26 27 28 29 30 01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 01 02 03 04 05 06
Mėnesio įvykiai »  
Pamokų laikas
 I. 08.00 - 08.45
 II. 08.55 - 09.40
 III. 09.50 - 10.35
 IV. 11.00 - 11.45
 V. 12.10 - 12.55
 VI. 13.05 - 13.50
 VII. 14.00 - 14.45

 

 

20-MEČIO ŠVENTĖS PROGRAMA

 

 


Žygimanto Augusto pagrindinės

mokyklos bendruomenė

palaiko streikuojančius mokytojus

 

„Kas slypi už nepaliaujamo biurokratijos didėjimo ir vis stiprėjančio tikėjimo jos būtinumu?

Niekas daugiau, išskyrus fundamentalų, kone viduramžišką nepasitikėjimą individu, lydimą visiško pasikliovimo institucine kontrole.“ L.Donskis

 


 

 

 


Lapkričio mėnesį, pagal projektą „Už knygą geriau...tik knyga“, 1-4, specialiosios ir lavinamosios klasių mokiniai įvairia technika gamino knygų žymeklius. Nutūpę knygose, jie su nekantrumu lauks savo skaitytojų.

 

 

Nuotraukas žiūrėkite čia

 

 

 


Šimtmečio programavimo valanda

 

Lapkričio 26 dieną 3c ir 2a klasių mokiniai dalyvavo interaktyvioje pamokoje. Visuomeninėje iniciatyvoje „Šimtmečio programavimo valanda“ dalyvavo ir pamokas vedė pats Ūkio ministras Virginijus Sinkevičius su patarėju. Pradžioje ministras pristatė prezentaciją, kurios metu pasakojo apie galimybes ir įvairiausias roles technologijų industrijoje. Tuomet mokiniai planšetėmis kartu sprendė Šimtmečio programavimo valandos užduotis, sukurtas Lietuvos menininkų ir technologų.

 

Pradinių klasių mokytojos Jurgita Jakonė ir Laima Nedzveckienė

 

Nuotraukas žiūrėkite čia

 

 

 


100-mečio nacionalinė karjeros savaitė

Lapkričio 19-24 dienomis visoje Lietuvoje vyko 100-mečio nacionalinė karjeros savaitė, kurios tikslas — ugdyti mokinių asmenines ir profesines kompetencijas. Vilniaus Žygimanto Augusto pagrindinėje mokykloje taip pat organizuotos įvairios edukacinės veiklos, išvykos bei paskaitos.

Lapkričio 20 d. į mokyklą buvo atvykusios Lietuvos karjeros specialistų asociacijos atstovės Daiva Šilienė ir Dalia Gaidamavičiūtė - Apulskė, kurios 8-tų klasių mokiniams vedė paskaitą „100 valandų su karjeros profesionalais“.

Lapkričio 21 d. specialiosios ir lavinamosios klasių mokiniai vyko į Vilniaus Verkių mokyklą – daugiafunkcį centrą, kur jiems buvo pristatytos siuvinių gamintojo (-os) ir pagalbininko (-ės) namų ūkyje mokymo programos, vyko ekskursija po centrą.

Taip pat lapkričio 21 d. į mokyklą buvo atvykusi Valstybės sienos apsaugos tarnybos prie LR VRM Vilniaus pasienio rinktinės pareigūnė Jolita Kuncaitienė, kuri 5-tų ir 7-tų klasių mokiniams pristatė pasieniečio specialybę.

Lapkričio 22 d. sulaukėme svečių iš Lietuvos moksleivių sąjungos, kurie 3–ių ir 4–tų klasių mokiniams vedė mokymus „Lyderystė per mokinių savivaldą“.

Savaitės pradžioje pradinių klasių vadovai gavo parengtas skaidres „Būsiu išradėjas/išradėja“, kuriose sudėti faktai apie vaikų ir paauglių išradimus. Vyresniųjų klasių vadovai gavo nuorodas į e-pamokas „Būsiu kūrėjas/kūrėja“ (pranešėjas VMG idėjinis autorius, TV laidų vedėjas Alfas Ivanauskas), „Ateities kompetencijos, kurias turime ugdyti dabar“ (pranešėjas ISM dėstytojas, konsultantas Ugnius Savickas), „Būsiu kosmonautas/kosmonautė“ (pranešėjas Lietuvos kosmoso asociacijos vadovas Vidmantas Tomkus) bei „Ką dirbsime po 20 metų“ (pranešėjas „Swedbank“ vyr. ekonomistas Nerijus Mačiulis). Klasių vadovai klasių valandėlių metu turėjo galimybę su mokiniais pažiūrėti e-pamokas, jas aptarti, padiskutuoti.

 

100-mečio nacionalinės karjeros savaitės veiklas mokykloje organizavo socialinė pedagogė Dovilė Leščinskienė.

 

 Lapkričio 22 d. 3a klasės mokiniai dalyvavo

Lietuvos mokyklų 3-4 klasių mokinių aplinkosaugos konkurse

„Ekologiškumo virusas plinta 2018“

vykusiame Vilniaus Žirmūnų gimnazijoje.

Tarpusavyje varžėsi 17 komandų. Komandos turėjo paruošti prisistatymą, atsakyti į klausimus (klausimų etapą sudarė 4 turai), atlikti kūrybinę užduotį.

Dėkojame už puikų 3a klasės mokinių komandos „Ekomenai“ pasirodymą.

Mokiniai apdovanoti padėkos raštu bei Aldonos Zinkevičiūtės knygele „Kontis ir Tvarkius“.

 

Mokinius konkursui paruošė 3a klasės vadovė Aušra Semėnienė.

 

Nuotraukas žiūrėkita čia

 

 


Lapkričio 15 d. Šeškinės pradinėje mokykloje vyko Vilniaus miesto 3-4 klasių mokinių, lankančių etikos pamokas, viktorina „Esu tolerantiškas“, skirta Tarptautinei tolerancijos dienai paminėti. Šiame renginyje dalyvavo ir mūsų mokyklos 3a klasės mokinių komanda.

Mokiniai prisistatė, atsakinėjo į klausimus, vaidino, piešė, atliko įvairias užduotis, drauge su visais dainavo dainą „Nupiešiu Lietuvą“. Grįžę į mokyklą, klasę pasipuošė emocijų juostelėmis padabintu dailininkės sukurtu tolerancijos rakteliu.

Už pagalbą esame dėkingi muzikos mokytojai Viktorijai Bajarūnienei.

3a klasės vadovė Aušra Semėnienė

 

Nuotraukas žiūrėkite čia

 

 


Spalio mėnesį, pagal projektą „Už knygą geriau... tik knyga“, 1-4, specialiosios ir lavinamosios klasių mokiniai gvildeno temą „Priimk kitą tokį, koks jis yra...“. Didelis dėmesys buvo skiriamas pažinčiai su neregių pasauliu. Tad mokiniai įvairiose netradicinėse aplinkose susipažino su Brailio raštu, jo atsiradimo istorija, pirmaisiais Brailio rašto propaguotojais Lietuvoje.

3a ir 3b klasių mokiniai vyko į Lietuvos aklųjų biblioteką. Vaikai apsilankė bibliotekos skaitykloje, matė žinomas knygas atspausdintas Brailio raštu, sužinojo, kaip jos demonstruojamos lentynose ir kodėl. Biblioteka turi muziejų, kuriame eksponuojami daiktai, skirti akliesiems. Tai laikrodžiai, mezgimo rateliai, sumažintas Arkikatedros maketas. Muziejuje taip pat buvo eksponuojami ir aklųjų atlikti rankų darbai.

Po išvykos buvo atliekama refleksija. Štai vaikų mintys:

„Yra sportininkų su regėjimo negalia“ (Elzė, Rokas), „Neregiai, skaitydami knygas, liečia ir jaučia“ (Domilė), „Yra 2 greičių garsinis diskas“ (Aidas), „Neregiai irgi moka dirbti kompiuteriu“ (Aronas), „Aklųjų riedulyje (golbole) yra barškantis kamuolys“ (Aidas).

3c kl. ir spec. lav. klasių mokiniai vyko į Lietuvos aklųjų ir silpnaregių ugdymo centrą, lankėsi centro bibliotekoje, skaitykloje. Susipažino su Lui Brailio biografija, Brailio rašto atsiradimu, Brailio mašinėle rašė savo vardus.

 

Nuotraukas žiūrėkite čia

 

 


Šeštų klasių mokinių darbų paroda „Kūryba iš augalų lapų“

 

Spalio 19 – 26 dienomis Aktų salėje buvo eksponuojama 6 klasių mokinių darbų paroda „Kūryba iš augalų lapų“. Per gamtos ir žmogaus pamokas mokiniai susipažino su augalų lapų išorine sandara, jų įvairove, formomis, faktūromis, spalvomis ir džiovinimo technika. Mokiniai surinko lapus ir iš jų sukūrė įvairias kompozicijas.

 

Mokinius konsultavo ir jų darbų parodą paruošė mokytojos R. Kazlauskienė ir R. Kokinienė.

 

Nuotraukas žiūrėkite čia

 

 


Spalio 25 d. 8a klasės mokiniai lankėsi Taikomosios dailės ir dizaino muziejuje. Parodoje mokiniai susipažino su dvidešimt penkerių metų periodu (1890–1914), sutartinai vadinamu „puikiąja epocha“ (pranc. La Belle Époque). Kūrybinėje dirbtuvėje moksleiviai iš įvairių medžiagų kūrė rytietiško stiliaus vėduokles.

 

Kartu su mokiniais muziejuje lankėsi klasės vadovė D.Matulevičienė ir soc. pedagogė L.Charčenko

 

Nuotraukas žiūrėkite čia

 


 

Vokiečių kalbos dienos

 

 

Mūsų mokykloje spalio 22 dieną vyko protų mūšis „Kaip gerai pažįsti Vokietiją?“. Renginyje dalyvavo mūsų mokyklos ir Vilniaus Žemynos progimnazijos mokinai besimokantys vokiečių kalbą. Keturios šeštokų ir septintokų komandos varžėsi, kurie geriau pažįsta Vokietiją. Džiaugiamės mūsų mokyklos 7c klasės komanda, kurie įrodė geriausiai pažįstantys Vokietiją.

Spalio 24 dieną 5a ir 5e klasių mokiniai dalyvavo vokiečių kalbos pamokoje, kurios tikslas — supažindinti penktokus su vokiečių kalba. Mokiniai atliko įvairias smagias užduotis: spėliojo kvapus, dėliojo spalvų, skaičių ir gyvūnų domino, įsitikino, kad remdamiesi savo patirtimi ir turimomis kitų kalbų žiniomis, gali suprasti nemažai vokiškų žodžių.

Renginių dalyviai buvo apdovanoti Vilniaus Gėtės instituto suteiktomis dovanomis.

 

Renginiai yra Vokiečių kalbos dienų 2018 „Ö kaip vokiškai?“ iniciatyvos dalis. Projektas organizuojamas visoje Lietuvoje, prie jo šiemet prisijungė daugiau kaip 200 institucijų. Šia iniciatyva siekiama pabrėžti vokiečių kalbos vaidmenį Lietuvos švietimo ir kultūros įstaigose, versle ir kitose gyvenimo srityse. Projektą inicijavo Vokietijos Federacinės Respublikos ambasada Lietuvoje, Goethe`s institutas, Centrinė užsienio švietimo sistemos valdyba (ZfA), Vokietijos akademinių mainų tarnyba (DAAD) ir Vokietijos ir Baltijos šalių prekybos rūmai (AHK).

 

Dėkoju 7c klasės mokiniams: Justui, Valerijai, Gretai, Justinai S., Erikai, Justinai P., Godai, Aidui, Audriui ir Daniel, padėjusiems pamokoje penktokams.

 

Vokiečių kalbos mokytoja Eglė Karmonienė

 

Nuotraukas žiūrėkite čia

 

 

 


 

Su mokinių veiklomis galite susipažinti čia

 


Prasidėjo 2018-2019 m. m. Vilniaus miesto mokyklų kvadrato žaidynės. Mūsų mokyklos ketvirtokų rinktinė (mokytojos Irena Paketūrienė ir Alė Akuševičienė) iškovojo pirmąją pergalę kvadrato pogrupio varžybose.

Linkime sėkmės pusfinalio kovoje!

 

 


Spalio 5 d., minint tarptautinę Mokytojų dieną, 2b klasės mokinių laukė staigmena. Vietoj klasės mokytojos, technologijų pamokas pravedė Augustės mama Gražina Ananikovienė. Vaikai mokėsi ne tik siuvinėti „kryželiu“, bet ir spalvino raides, o iš jų sudėjo sveikinimą Mokytojų dienos proga. Džiugu, kad tėveliai išdrįsta pasiruošti pamokai ir stengiasi ją kuo įdomiau pravesti. Tėvų dalyvavimas mokyklos gyvenime padeda pagerinti mokyklos atmosferą ir vaikų mokymosi rezultatus. Jie irgi ugdomojo proceso dalyviai. Todėl kviečiu ir kitus bendruomenės tėvelius vesti pamokas, pasidalinti savo žiniomis, pomėgiais, patirtimi. Pasitarę su klasės mokytoja, jūs galėtumėte pamokyti vaikus nerti pynutę, gaminti salotas, pažaisti futbolą, pravesti estafetes, pamokyti stalo žaidimų arba pasidalintumėte įspūdžiais iš kelionės po Egiptą ar kt. šalį. Patikėkite, kas jums atrodo paprasta, vaikams tai — smalsu, įdomu. Jūsų vaikas didžiuosis, kad mokėte jo draugus, kad jis jums rūpi.

Antrokų mokytoja Dalia Krūminienė

 

Nuotraukas žiūrėkite čia

 

 


 

Rugsėjo 20 dieną paminėjome Rudens lygiadienį, kartu šventėme rudens Lygės šventę, pabrėždami šiltojo metų laiko pabaigą ir perėjimą į šaltąjį metų laiką. Dėkoju visiems — kolegėms, mokiniams ir draugams padėjusiems „nuausti“ šimtaraštę juostą Neries krantinėje ir padovanoti reginį vilniečiams ir miesto svečiams. Kartu kviečiu visus norinčius dalyvauti kasmetinėje akcijoje „Žvakutė ant užmiršto kapo“, kuri vyks spalio 25 d., ketvirtadienį, Karveliškių kapinių Beglobių kalnelyje. Norinčių registruotis lauksiu spalio 8–12 dienomis 111 kabinete.

 

Dailės ir technologijų mokytoja

Dalia Šverebienė

Nuotraukas žiūrėkite čia

 


Už knygą geriau... tik knyga

 

Rugsėjo mėnesį startavo naujas 1-4, specialiųjų ir lavinamųjų klasių projektas „Už knygą geriau...tik knyga“, kurio tikslas yra skatinti mokinius domėtis knygomis, skaityti jas.

Tikimasi, kad dalyvaudami projekte mokiniai daugiau domėsis knygų pasauliu; skaitydami įvairių autorių kūrinius turtins kalbinę raišką, susipažins su iškiliomis asmenybėmis, seks jų pavyzdžiu, o bendradarbiaudami su bendraamžiais ir svečiais mokiniai išmoks drąsiau ir teisingiau reikšti mintis, komunikuoti, plės socialinę patirtį.

Tad pirmų klasių mokiniai kartu su savo mokytojomis lankėsi mūsų mokyklos bibliotekoje.

Bibliotekininkė mažuosius skaitytojus supažindino su biblioteka, papasakojo ką galima veikti joje, priminė bibliotekos taisykles ir kaip elgtis su knygelėmis. Mokiniai taip pat sužinojo, kur ir kokias rinktis knygeles, susipažino su knygų vieta lentynose, aptarė knygos reikšmingumą ir jos kelią iki skaitytojo.

 

Nuotraukas žiūrėkite čia

 

 

 


 

Su veiklomis galite susipažinti čia

 

2a ir 2b klasių išvyka

 


MOKYKLOJE MODERNIZUOJAMOS ERDVĖS

 

Vilniaus miesto savivaldybė pasirašė finansavimo sutartį su VšĮ Centrine projektų valdymo agentūra. Mokykloje bus įgyvendinamas projektas „Vilniaus Žygimanto Augusto pagrindinės mokyklos efektyvumo didinimas“ Nr. 09.1.3-CPVA-R-724-01-0010. Pagal Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijos projektui skirtą finansavimą Europos regioninės plėtros fondo (ERPF) lėšos sudaro 302 589,10 Eur, Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšos – 26 699,03 Eur, Vilniaus miesto savivaldybės biudžeto lėšos – 26 699,05 Eur.

Įgyvendinus projektą bus modernizuotos Vilniaus Žygimanto Augusto pagrindinės mokyklos koridorių ir fojė erdvės, taip pat bus įkurta mokinių poilsiui skirta erdvė. Modernizuojamoms patalpoms bus įsigyjami baldai ir įranga, kurių pagalba bus užtikrinamas mokinių kūrybiškumas, kokybiškas ugdymas, galimybė mokiniams dirbti grupėmis ar individualiai, vykdyti projektinę ir praktinę veiklą.

 

 

Projekto vykdytojas:                                   Projekto partneris:
                                 
Vilniaus miesto savivaldybės
administracija
                                  Vilniaus Žygimanto Augusto
pagrindinė mokykla 

 

 


Sporto klubas SHIN kviečia lankyti KYOKUSHIN KARATE užsiėmimus

 

Informacija

 

 


 

 

Saugaus eismo pamokėlė pirmokams


Rugsėjo 12 d. į mokyklą buvo atvykusios Vilniaus miesto 6-tojo policijos komisariato bendruomenės pareigūnės I.Petrošienė ir R.Makūnienė, kurios pirmų klasių mokiniams pravedė pamokėlę apie saugų eismą. Pareigūnės, pasitelkusios vaizdines priemones, priminė mokiniams pagrindinius kelio ženklus, pademonstravo, kaip teisingai užsidėti atšvaitą, kaip pereiti gatvę bei kaip saugiai elgtis kelyje. Išklausę teorinę medžiagą, vaikai žinias galėjo išbandyti praktiškai.

 

Saugaus eismo pamokėlę mokykloje organizavo socialinė pedagogė Dovilė Leščinskienė.

 

 

 

Nuotraukas žiūrėkite čia   

 

 


Sveikiname visus po karštos vasaros vėl sugužėjusius į mokyklą, grąžinusius į mokyklos koridorius šurmulį, klegesį, skambų juoką...

Sveikiname visus, pasiilgusius bendraklasių, mokytojų, mokyklos, ištroškusius žinių!

 

Kviečiame prisiminti rugsėjo 3 d. vykusios Mokslo ir žinių dienos akimirkas.

 

 

© Vilniaus Žygimanto Augusto pagrindinė mokykla. Visos teisės saugomos.